Кілька бомбардувальників США може потопити весь Чорноморський флот Росії – оглядач Forbes

Всього лише кілька бомбардувальників B-1B Lancer ВПС США здатні за один раз потопити весь Чорноморський або Балтійський флот Росії.

Про це та про майбутнє застарілих американських стратегічних бомбардувальників пише військовий оглядач журналу Forbes Девід Екс.

За його словами, “невидимки” B-21 поступово замінять зношені під час повітряних кампаній над Іраком та Афганістаном сорокарічні B-1B протягом наступного десятиліття. Але проведені останніми роками навчання над Чорним морем підкреслили нову роль перевіреного бомбардувальника, пише видання, – “залякувати російський флот”.

Коли сотня B-1 надійшла на озброєння на початку 1980-х років, вони були ядерними носіями, але на початку 1990-х ця їхня функція була скасована, а протягом 2000-х флот “лансерів” неухильно скорочувався. У 2020 році ВПС США залишили у строю 45 машин.

Як висловився оглядач, під час конфлікту Чорне море “може стати тиром, де B-1 стануть найкращими стрілками”, адже бомбардувальник із дальністю польоту 8000—11 000 км та вантажністю 24—27 тонн “ідеально підходить для виконання морських завдань”.

“Чорне море стало набагато небезпечнішим після вторгнення Росії на український Кримський півострів у 2014 році. З того часу Крим перетворився на справжню фортецю РФ на південно-східному фланзі НАТО. Кремль поставив туди кораблі, винищувачі та ракети”, – описує Екс нинішню ситуацію.

Один B-1 може нести 24 ракети за $3 млн кожна

У 2017 році B-1 модифікували для несення нової протикорабельної ракети великої дальності – боєприпасу-“невидимки” AGM-158C LRASM. Один борт може нести 24 ракети за $3 млн кожна.

“Кілька B-1 може випустити 48 LRASM по російському Балтійському флоту. Мабуть, цього достатньо, щоб за один прохід потопити весь флот і усунути головну загрозу для кораблів США та їхніх союзників у регіоні”, – пише оглядач.

Він уточнює, що B-1 зараз “у рутинному режимі” практикують удари LRASM. Не далі як 19 жовтня два бомбардувальники пройшли у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Два Су-30 ВМФ Росії піднялися на перехоплення з окупованого Криму і летіли поряд, поки B-1 планово дозаправлялися у повітрі з двох KC-135.

Пізніше у Кремлі заявили, що “порушення державного кордону РФ не допущено”. Оглядач пише: а в цьому у воєнний час і не буде необхідності, адже радіус враження AGM-158C – понад 800 км, і це дозволить B-1 відстрілятися по російським кораблям у будь-якій точці Чорного моря з повітряного простору НАТО.