На кордоні Польщі та Білорусі стрілянина: тисячі мігрантів штурмують кордон

Ситуація на польсько-білоруському кордоні набуває ще більш загрозливішого характеру. За попередніми даними біля кордону з Польщею скупчилося близько 2-3 тисяч мігрантів з бідних азіатських країн. Вони всіляко хочуть перетнути кордон.

Сьогодні дійшло до того, що на кордоні Польщі та Білорусі було чути постріли. Держприкордонкомітет Білорусі повідомив, що звуки стрілянини на кордоні з Польщею, де знаходиться близько двох тисяч біженців, лунають з польського боку. Про це сказав офіційний представник Держприкордонкомітету Антон Бичковський.

“Пресслужба Держприкордонкомітету повідомляє, що стрілянина чутна з польського боку”, – зазначив представник білоруського відомства.

polsha migranty granica 05
ситуація на білорусько-польському кордоні

Раніше сьогодні міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська уздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами.

Наприкінці травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Європейського Союзу.

На початку липня в Литві оголосили режим загальнонаціональної надзвичайної ситуації. Згодом аналогічний режим на кордоні з Білоруссю ввели Латвія і Польща. Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС. Прем’єр-міністри цих країн у спільній заяві закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва.

За даними журналістського розслідування, влада Білорусі допомагала мігрантам з Іраку потрапити в Литву та інші країни Євросоюзу через білоруську держкомпанію.