Головнокомандувач ЗСУ обговорив з керівником «Baykar Makina» питання безпілотної авіації у ЗСУ

Головнокомандувач Збройних Сил України  генерал-лейтенант Валерій Залужний обговорив з Генеральним директор турецької компанії «Baykar Makina» Халюком Байрактаром питання створення постійно діючої робочої групи з питань безпілотної авіації у Збройних Силах України.

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Під час даної зустрічі Валерій Залужний подякував турецькій стороні за підтримку Збройних Сил України, та розповів особливості використання ударних безпілотників “Bayraktar TB2” в районі проведення ООС, та їх ефективність.

Ударні безпілотні комплекси Bayraktar TB2 довели свою ефективність, у тому числі й у районі проведення операції Об’єднаних сил. Тому ми продовжуємо нарощувати тактику й методику їхнього бойового застосування для стримування російської агресії і захисту інтересів України. Я дякую пану Халюку Байрактару за підтримку Збройних Сил України і відкритість до подальшої співпраці. Мені приємно, що ми говорили однією мовою, адже маємо спільне бачення потенціалу розвитку і застосування безпілотної авіації“, – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України.

Компанія «Вaykar Makina» планує продовження виробництва безпілотників останнього покоління «Akinci», на які встановлюються українські двигуни.

Також, компанія працює над будівництвом та облаштуванням спільного навчально-випробувального центру для обслуговування, поточного ремонту і модернізації БПЛА. А відповідно до підписаного між Україною та Туреччиною 29 вересня 2021 року меморандуму, передбачено навчання персоналу, пов’язаного з експлуатацією безпілотних літальних апаратів Bayraktar