“Між Україною і Росією, за фактом, відбувається війна”: Іван Дорн дав відверте інтерв’ю і захотів говорити українською

Відомий український співак Іван Дорн, який з початку війни на Донбасі виступав у Росії, дав відверте інтерв’ю Дмитру Гордону. Під час цього інтерв’ю Іван Дорн поділився своїми думками про його виступи в Росії, війну на Донбасі та про те, як він виступав у Юрмалі у футболці з тризубом. 

Відео з інтерв’ю опублікував Дмитро Гордон на своєму Youtube каналі.

Так, на запитання Дмитра Гордона про початок війни у 2014 році Іван Дорн відповів наступне:

“Я це сприймаю, як повний п*здець, якщо чесно. У мене досі не вкладається у голові те, що ми після всіх подій залишаємось без частини Донеччини, Луганщини, без Криму; те, що на Донбасі йде військовий конфлікт. І те, що між Україною і Росією, за фактом, відбувається війна, – це повний п*здець. Ось, що я відчуваю.” – зазначив Іван Дорн.

А ось на запитання про виступ на фестивалі Юрмала Іван Дорн відповів:

“По-перше, я вийшов на сцену, щоб підтримати свою країну. Це була перша мета, з якою я вийшов. Ми приховували те, що ми будемо виходити з тризубом і символікою українською від режисерів «Нової хвилі». Якщо б ми сказали, що будемо виходити в символіці, вони б заборонили, бо це буде транслюватися на телеканалі «Россия» по всій Росії. Ми приховали це, вийшли і це показали. Таким чином я підтримав свою країну і висловив сво позицію, що я уккаїнець, який виступав на міжнародному фестивалі…”

Про свої виступи в Росії співак зазначив:

“За кордоном я виходжу на сцену як представник української культури, як український артист. Я не вважаю, що через мої виступи в Росії якимось чином я викликаю там агресію до своєї країни. Я вважаю, що це навпаки – щеплення від агресії. Бо голос України дуже важливо, щоб вони чули, щоб вони знали нашу культуру”.

“Я кажу про те, що [Україна] – це зовсім інша країна, це незалежна країна, зі своєю історією та своїм майбутнім. У нас зовсім інші цінності, інші принципи, у нас інший смак, інша культура в цілому. Це треба зрозуміти. Мені здається, що коли це зрозуміють усі, війна скінчиться.”

Повне інтерв’ю з Дорном: