“Пройшла пекло війни на Донбасі”: молода та тендітна військова потребує допомоги

Молода українська військова Інна Білецька перебуває на фронті російсько-української війни практично з самого її початку. Спочатку жінка пішла на фронт допомагати волонтеркою, а згодом підписала договір з ЗСУ. Кілька років назад Інна подолала важку недугу, а зараз молоду військову знову спіткала біда. Тепер в жінки проблеми з кількома органами, а отже потрібно значні кошти на лікування. Наразі молодій жінці треба вирішувати, що рятувати першим: мозок, груди чи спину. Вона надіється на допомогу небайдужих.

За останні два роки Інна перенесла кілька операцій. У ході однієї з них їй замінили один із дисків у шийному відділі на штучний. Зараз же, як припускає сама Інна, через постійне носіння важкого бронежилета в неї виникла грижа в ділянці поперека. Наразі потрібне хірургічне втручання, під час якого хірурги або спробують врятувати “рідний” диск, або, якщо він пошкоджений незворотно, змушені будуть встановлювати замість нього металокерамічний кейдж.

Через грижу, зізнається Інна, їй вже складно ходити, постійно дошкуляє біль. Та й задавнене запалення кори головного мозку все відчутніше дає про себе знати. Й один за одним повертаються симптоми, які тоді, в 2019-му, закінчилися для Інни реанімацією.

“Зараз воно тільки починається. Я ще поки можу ходити. Вже з тиждень є температура підвищена. Вже збирається гній у гайморових пазухах – мушу ходити до лікарів, аби його викачувати. Лікарі кажуть: зволікати вже немає куди. Бо в мене знову зникли рефлекси: тіло просто не реагує на перевірку неврологічним молоточком. Якщо зараз нічого не зробити – я знаю, що на мене чекає. Вже зовсім скоро я не зможу ходити – як це вже було минулого разу.

А далі мені відбере мову. Бо йде ураження мозку… Якщо чесно – я боюся зараз. Дуже боюся. Консультувалася в Інституті Громашевського – там сказали, треба лягати на лікування. На нього орієнтовно знадобиться близько 50 тисяч гривень. А я за минулий місяць отримала зарплату 5 700 грн – адже через погіршення стану здоров’я змушена була йти на лікарняний. Через те, що я працюю, в мене забрали другу групу інвалідності й дали третю. Пенсія там взагалі мізерна. Тож де брати гроші – я просто не знаю”, – розповідає військова.

25
на фото Інна Білецька

Але найбільше її турбує ще одна проблема. Ще в 2019 році в неї виявили утворення в грудях: фіброаденоми.

“Як мені пояснили лікарі – це не онкологія. Але гістологія показала, що ці утворення –змішаного типу. І в будь-який момент вони можуть стати злоякісними”, – каже Інна.

Відтоді вона двічі лягала на операцію. Спершу їй прооперували груди зліва: вирізали 5 утворень. Потім – справа, де фіброаденом було дві, але значно більшого розміру. Тоді ж, під час другого операційного втручання, жінці встановили безкоштовні грудні імпланти.

“У мене в середині все болить і пече. І лікарі кажуть: той грудний протез терміново треба діставати… А з другого боку через рік після операції знову з’явилися 5 чи 6 цих аденом. І вони, за словами лікарів, швидко ростуть. Їх теж треба видаляти, бо гарантій, що воно не переродиться в злоякісні пухлини, мені ніхто дати не може”, – зазначає жінка.

Оперуватися Інна збирається в одній із вінницьких лікарень. Там на неї чекає серйозна операція, під час якої їй видалять не тільки самі утворення, а й значну частину грудей, де вони виникають. Далі ж лікар наполегливо радить Інні встановити еспандер, а згодом – вставити імпланти. На думку фахівця, розповідає Інна, якщо не зважитися на радикальні заходи – вона щороку змушена буде вирізати все нові й нові утворення.

Лікарня, куди звернулася зі своєю бідою Інна, – державна. І “безкоштовне” лікування в ній обійдеться молодій військовій щонайменше в 3 тисячі доларів – саме таку суму озвучив їй лікар.

“Орієнтовно 3 тисячі доларів. Це він мені одразу сказав, щойно я зайшла. Каже: “Привозьте в понеділок 3 тисячі доларів – замовимо еспандер і станемо до роботи”. Я коли це почула – мені стало зле. Бо ніхто ж не питає, чи маю я такі гроші чи ні. І чи зможу я їх знайти за кілька днів… Спитала лише, чи це все – чи варто готуватися ще й до додаткових витрат. Відповідь: “Побачимо після операції. Ви ж розумієте, ми безкоштовна клініка, але й те треба докупити, й те… Ну й віддячити треба”… Скільки ще треба готувати грошей – він не сказав. Але я зрозуміла, що можу попасти на ще приблизно таку ж суму. Втім, вибору в мене немає. В Києві, де я також консультувалася, такі операції коштують щонайменше втричі дорожче”, – розповідає Інна.

Наразі молодій жінці треба вирішувати, що рятувати першим: мозок, груди чи спину. І де брати кошти на лікування. Інна сама виховує двох маленьких донечок. Зарплата – навіть офіцерська (не так давно вона отримала звання молодшого лейтенанта) – досить невелика. Та й ту вже зовсім скоро Інна може втратити. Нещодавно її попередили, що збираються звільнити зі 101 окремої бригади охорони Генерального штабу, де вона наразі обіймає посаду заступника командира роти з морально-психологічного забезпечення – як пояснює сама Інна, на підставі того, що її група інвалідності начебто не дозволяє їй продовжувати службу.

І тоді Інна залишиться зовсім без засобів для виживання. Не кажучи вже про оплату дорогого лікування – яке їй потрібне вже.

На одужання мами сподіваються двоє маленьких дочок, які вірять, що з мамою все буде добре.

Допомогти Інні Білецькій можна за реквізитами:

5168 7450 3087 6863 чи 4149 4991 4973 0853 Приватбанк

5167 8032 1988 9453 Ощадбанк

Джерело: Obozrevatel.