Від ускладнень ковіду у чоловіка з Львівщини почали відмирати частинки нирок та селезінки

У Львові виявили унікальний випадок хірургічного ускладнення коронавірусної інфекції. На сьогоднішній день такі випадки є одиничними у світовій практиці.

Як повідомляють у Першому територіальному медичному об’єднанні міста Львова, 68-річний пан Володимир зі Стрия майже вилікувався від коронавірусу. Однак не давали спокою раптові гострі болі у животі. КТ показало – його стан свідчив про поступове відмирання частинок одразу трьох органів – нирок та селезінки. Таке хірургічне ускладнення коронавірусної інфекції у світі називають мультифокальним тромбозом ниркових та селезінкових артерій. 

Медики зазначають, що COVID-19 має специфічний вплив на організм. Він руйнує ендотелій — внутрішню вистілку кровоносних судин. Так, через згущення крові утворюються тромби. Вони ж блокують кровопостачання до органів, призводячи до поступового припинення їхніх функцій.

Нагадуємо, Закарпатська область лідирує за заповненістю ковідних відділень.

На щастя, на момент встановлення діагнозу фахівцям вдалося обмежитися лише медикаментозним лікуванням. За допомогою спеціального апарату інфузомату препарати для розрідження крові рівномірно та цілодобово вводяться пацієнту. А найсучасніший апарат контролю системи гемостазу – тромбоеластометр Rotem дозволяє у автоматичному он-лайн режимі регулювати необхідне дозування ліків, підбирати їх комбінацію та контролювати процес лікування. Зараз розвиток ускладнення призупинено. Після двох тижнів лікування Володимира виписано додому. Проте чоловік і надалі перебуватиме на спостереженні у спеціалістів.

Також медики зазначають, що останні хвилі коронавірусу є дедалі агресивнішими, призводячи до ускладнень. А саме: уражень серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмоній тощо. У зв’язку з чим закликають людей вакцинуватись.