Порошенку повідомили про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій

П’ятому Президенту України Петру Порошенку повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

Джерело: ДБР

Зазначається, що про підозру Порошенку було повідомлено у ході розслідування кримінального провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень.

У ДБР зазаначають, що підозрюють Порошенка у тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з числа представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

Повідомляється, що у ході розслідування даного кримінального провадження, цьогоріч вже повідомлено про підозру чинному нардепу та колишньому міністру енергетики.

Їх підозрюють у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля. На думку слідства, своїми діями фігуранти провадження поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій. Що, у свою чергу підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надало РФ більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.

Нагадуємо, 17 грудня у ДБР повідомило, що нардеп, експрезидент Петро Порошенко проігнорував слідчих ДБР, які намагалися вручити йому повістку про виклик.

В свою черг, Олександр Турчинов заявив, що дане кримінальне провадження сфабриковане за вказівкою Зеленського.

“Чергова сфабрикована за вказівкою Зеленського справа проти п’ятого Президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко перетвориться на фарс так само, як і всі попередні”, – сказав під час брифінгу керівник Центрального штабу «ЄС» Олександр Турчинов.