На Кіровоградщині 28 донорів здали 14,5 літрів крові для 10-річного Івана, який обпік половину тіла

На Кіровоградщині аж 28 людей проявило ініціативу допомогти 10-річному Івану Лемику, який обпік половину тіла. Загалом донори здали 14,5 літрів крові. Боротьба за життя Івана триває.

Як постраждав 10-річний Іван?

Іван Лемко з села Чемерпіль Гайворонської громади взяв сірники, які лежали на припічку біля груби та бензин. Хлопець вилив на себе 200 грамів і підпалив, розповіла його мама Вікторія Лемко.

“Він думав, що то іграшка, отак вирішив побавитись. Тепер збираємо гроші, у мене немає за що його лікувати” – зазначає пані Вікторія.

Дитина поступила до Гайворонської лікарні з опіками другого ступеня. На наступний день його оперувала завідувачка опікового відділення Кіровоградської обласної лікарні Наталія Корчака.

Згодом хлопця завезли у приймальне відділення Кіровоградської обласної дитячої лікарні. Його лікують у відділенні анестезіології. Завідувач Андрій Гутарєв сказав, що найбільше обпечені тулуб, руки й ноги хлопця. З його слів, на 10 відсотках поверхні тіла опіки глибокі:

“Дитина – у важкому стані, з перебігом опікової хвороби. Є загроза для життя. Прогнози у такому стані ніхто не робить” – зазначає лікар.

Люди виявилися небайдужими

Завідувач відділу обласної станції переливання крові Вадим Чернишов розповів “Суспільному”, що кров для обпеченої дитини здавали в обласній станції переливання крові. Загалом 28 людей здало 14,5 літрів крові. Хлопчику потрібна третя група крові. Кров можна здати у цій ж обласній станції переливання крові в місті Кропивницький.

Кропивничанин Роман Михайлов про те, що потрібна дитині кров, дізнався з інтернету. “Не бачу в цьому щось героїчне”, – зазначає Роман.

Інесса Черненко здає кров вперше. “Я теж мама, і не змогла пройти осторонь цієї новини, тим більше що дитина потребує донорської крові, група крові, яка зазначалась, співпадає з моєю групою” – говорить жінка.