США дозволили країнам Балтії постачати для України зброю американського виробництва — Reuters

Державний департамент США дозволив Естонії, Литві, Латвії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну на тлі накопичення російських військ на кордоні з Україною.

Про це повідомляє авторитетне видання “Reuters”.

Відповідно до правил експортного контролю держави мають отримати дозвіл Державного департаменту, перш ніж передавати будь-яку зброю, отриману ними зі США, третім сторонам.

За словами одного з джерел, угоди про передачу третім сторонам дозволять Естонії передати Україні протитанкові системи Javelin, а Литві — переносні зенітно-ракетні комплекси класу «земля-повітря» Stinger.

Представник Держдепартаменту підтвердив, що уряд США схвалив передачу третім сторонам, що дозволяє Естонії, Латвії, Литві та Великій Британії постачати Україні обладнання американського виробництва зі своїх запасів, але не повідомив подробиць про те, яку зброю відправлять.

«Сполучені Штати та їхні союзники та партнери об’єднуються, щоб прискорити надання допомоги Україні у сфері безпеки. Ми перебуваємо в тісному контакті з нашими українськими партнерами та нашими союзниками по НАТО і творчо використовуємо всі доступні інструменти співпраці в галузі безпеки, щоб допомогти Україні зміцнити свою оборону перед посиленням російської агресії», — сказав представник виданню “Reuters”.

Новини про затверджене постачання зброї з’явилися 19 січня після того, як Байден заявив на пресконференції, що Росія дорого заплатить, якщо вторгнеться в Україну.

Раніше ми писали: “Зберігайте спокій та холодну голову”: Президент звернувся до українців.