Україна ініціює скликання консультацій держав – гарантів Будапештського меморандуму – Зеленський

Під час свого виступу на 58-й Мюнхенській конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна ініціює скликання консультацій держав – гарантів Будапештського меморандуму.

“За відмову від третього у світі ядерного потенціалу Україна отримала гарантії безпеки. Тієї зброї у нас немає. Безпеки у нас немає також. Немає і частини території нашої держави, що за площою доречі білеше ніж Швейцарія, Нідерланди чи Бельгія. А головне немає мільйонів наших громадян, громадян України. Усього цього немає. Отже дещо є. Є право, право вимагати перейти від політики умиротворення до забезпечення гарантій безпеки і миру”, – сказав Президент України Володимир Зеленський

“З 2014 року Україна тричі намагалася скликати консультації держав – гарантів Будапештського меморандуму. Тричі – безуспішно. Сьогодні Україна зробить це вчетверте. Я як Президент – уперше. Але і Україна, і я робимо це востаннє. Я ініціюю проведення консультацій у межах Будапештського меморандуму. Скликати їх доручено міністру закордонних справ”, – наголосив Президент.

Володимир Зеленський зауважив, якщо ці консультації знову не відбудуться або за їх результатами не буде гарантій безпеки для Української держави, Україна «матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює і всі пакетні рішення 1994 року поставлені під сумнів».