“Нікому і нічого не віддамо”: Володимир Зеленський звернувся до українців (відео)

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців, у зв’язку з визнанням Російською Федерацією “незалежності та суверенітету” ОРДЛО.

«У нас та нашої країни немає часу на довгі лекції з історії. Тому я не говоритиму про минуле, скажу про сьогодення та майбутнє. Зі мною Україна, разом із її міжнародно-визнаними кордонами. І вони залишаться такими. Попри все, незважаючи на дії Російської Федерації. Так само, як і ми, залишаємося спокійними та впевненими в собі.

За це я хочу подякувати всім, усім вам, наші громадяни. Ви вкотре переконуєте, що українці — розумна та мудра нація. Попри все, тримайте голову холодною, реагуйте спокійно і стримано, по-дорослому.

Ми давно готові до всього, проте причин для вашої безсонної ночі немає. Сьогодні ввечері ми провели засідання Національної безпеки та оборони. Україна однозначно класифікує дії РФ як порушення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Усі відповідальність за наслідки прийнятих рішень доручається політичне керівництво Росії. Визнання незалежності окупованих районів Донецької та Луганської областей може означати односторонній вихід Росії з Мінських угод та ігнорування рішень у рамках Нормандії. Це підриває мирні зусилля та руйнує формати переговорів.

Сьогоднішніми та завтрашніми можливими рішеннями Росія легалізує свої війська, які фактично були в окупованих районах Донбасу з 2014 року. Країна, яка вісім років підтримує війну, не може підтримувати мир, як вона заявляє.

Я обговорив ситуацію з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Шольцем, президентом США Байденом, прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном. А також говорив із головою Європейської ради Шарлем Мішелем. І ще планую поговорити із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

Що відбуватиметься далі? Ми хочемо миру, ми послідовні у своїх діях. Сьогодні МЗС України направило країнам-членам ООН запит на основі Будапештського меморандуму із проханням негайно провести консультації. Я запропонував скликати Раду безпеки ООН, провести спеціальне засідання ОБСЄ. Ми покладаємося на повноцінну роботу СММ ОБСЄ, щоб уникнути провокацій та подальшої ескалації. Також ініційовано екстрене скликання саміту «Нормандської четвірки».

Від наших партнерів ми чекаємо на чіткі дії для підтримки. Дуже важливо побачити зараз, хто наш справжній друг і партнер, а хто продовжуватиме лякати РФ словами. Ми віддані дипломатичному врегулюванню, і не піддається ні на які провокації.

Наші кордони надійно захищені, створено систему територіальної оборони, наші партнери нас підтримують. Відповідно до статті 51 ООН, Україна залишає за собою право на індивідуальну та колективну самооборону. Ми добре відрізняємо провокації від настання військ агресора. З нами правда, і правду ми ніколи не приховуватимемо від вас.

Як тільки ми побачимо зміну ситуації, як тільки ми побачимо зростання ризиків, ви все це знатимете. Наразі немає жодних причин для хаотичних дій. Зробимо все, щоб так було далі. Ми віддані мирному і дипломатичному шляху, і йтимемо ним і тільки ним.

Ми на своїй землі, ми нічого і нікого не боїмося. Ми ні в чому не винні і ми нікому нічого не віддамо. І ми у цьому впевнені. Зараз не лютий 2014-го року, а лютий 2022-го. Інша країна, інша армія, одна ціль – і це мир. Мир в Україні.”, – сказав у своєму зверненні Володимтир Зеленський