Юрій Дудь публічно підтримав Україну

Відомий російський журналіст і відеоблогер Юрій Дудь публічно підтримав Україну. Він заявив, що йому соромно за дії Росії, що зумовлені імперськими амбіціями її керівника. Також він зазначив, що не обирав чинну владу у РФ.

Відповідний допис в підтримку України журналіст опублікував у своєму телеграмі.

Дудь розповів, як нещодавно побував у Норвегії та був вражений рівнем життя, якого цій країні вдалося досягти, незважаючи на не найсприятливіші природні умови. Російські міста, що навіть недалеко від Норвегії і на тій же широті, не йдуть ні в яке порівняння, зазначив Юрій, а причина — у політиці керівництва країни, яке стурбоване зовсім не благополуччям громадян.

“Є багато причин, чому в них — нафта і газ і так, а в нас — нафта і газ і так. Вчора більшість із цих причин ми знову спостерігали”, – пише Дудь, маючи на увазі програмний виступ Володимира Путіна. “Імператор, який захопився історією. Свита з ампутованою думкою та волею. Пропагандистський ескорт, що так складно і так солодко схвалює війну з теплих столичних квартир. Та й рішення, які вся ця тусовка приймає. Рішення — не те щоб конвертувати природні ресурси в благополуччя Воронежа, Камчатки, Нікеля та Заполярного, а щоб багатіти самим і довше в управлінні цих ресурсів залишатися”, – зазначає журналіст

Надуємо, США: у разі вторгнення Росії ми гарантуємо зупинку проєкту «Північний потік-2».

Такий стан справ очевидний для кожного, вважає Юрій, але, на його думку, позначати свою позицію важливо. Як мінімум для того, щоб потім було що сказати дітям, які спитають про цей складний час: «У мене буде письмовий доказ: цю владу я не вибирав, її імперський чад я не підтримував».

Щоб описати своє ставлення до дій Росії проти України, Дудь пригадав фрагмент із його інтерв’ю з лідером рок-гурту Animal Джаz Олександром Красовицьким («Михаличем»), знятим навесні минулого року.

“На запитання: «Як ти сприймаєш те, що відбувається між Росією та Україною?» він відповів: «Жесть. Трагедія. І почуття провини. Оце всі зелені чоловічки, ось це все втручання з боку — це нескінченні почуття мого сорому і провини. З одного боку, за те, що я не можу вплинути. З іншого боку, за те, що це моя країна, хоча я начебто прямо і не відповідальний за ці речі», — процитував музиканта Дудь.

Ця відповідь дуже близька до того, що я зараз відчуваю. Я виріс у Росії, Росія – моя Батьківщина, я з ніжністю та любов’ю ношу триколор на передпліччі. Але Україні, батьківщині рідних та дому друзів – моя максимальна підтримка у ці дні. Росії, Україні, миру мир, – написав журналіст.