“Друга армія світу”: Росія попросила Китай допомоги з продуктовими наборами для військових

Російська Федерація попросила в Китаю військові продуктові набори та фінансову допомогу у зв’язку з війною проти України. 

Про це інформує авторитетне видання CNN із посиланням на свої джерела, які знайомі з ситуацією.

Зокрема, Кремль просить у КНР військові продуктові набори довготривалого зберігання, відомі в США як “їжа, готова до вживання” або MRE.

Зазначається, що на думку військових аналітиків та офіційних осіб, такий запит підкреслює основні проблеми матеріально-технічного забезпечення, перешкоджають просуванню окупаційних військ РФ в Україні, та ставить під сумнів принципову готовність російських військових.

Одне з джерел CNN припустило, що їжа може бути запитом, який Китай буде готовий задовольнити, оскільки він не передбачає летальної допомоги, яка буде розцінена Заходом як провокація.

Зазначається, що Китай висловив певну відкритість щодо надання Росії запитуваної військової і фінансової допомоги, але поки що не зрозуміло, чи збирається він це робити.

Двоє чиновників заявили, що прагнення Китаю уникнути економічних наслідків може обмежити його бажання допомагати Росії. Чиновники окремо повідомили CNN, що лідер Китаю Сі Цзіньпін був стурбований тим, як війна в Україні активізувала альянс НАТО.

Раніше ми писали: Відомий розслідувач розповів про паніку в Кремлі та можливі терміни закінчення війни в Україні.