Війна триватиме ще довго, до 9 травня вона не завершиться – голова зовнішньої розвідки Естонії

Повномасштабна війна країни-вбивці Росії проти України “триватиме ще довго”. Так вважає генеральний директор естонського Департаменту зовнішньої розвідки Мікк Маран.

Про це повідомляє Liga.net з посиланням на авторитетне видання “Delfi”.

“Блискавичну війну Путін оформити не зміг, і зараз ми бачимо, що йде переформатування для того, щоб була можливість до 9 травня покласти на стіл якусь перемогу”, – зазначає Мікк Маран.

За оцінкою департаменту естонської розвідки, у другій половині квітня бойові дії стануть більш інтенсивними, перш за все на сході, оскільки Кремлю “треба до цієї дати (9 травня) продемонструвати якусь перемогу “над нацизмом”. Маран вважає, що, з погляду Москви, для цього підійшло б повне захоплення Донецької та Луганської областей, включно з Маріуполем, та створення наземного коридору з Кримом.

Закінчення війни 9 травня точно не буде

Водночас, каже голова зовнішньої розвідки Естонії, “ми маємо враховувати, що у разі 9 травня ми маємо справу з пропагандистським проміжним етапом; це означає, що закінчення конфлікту 9 травня точно не буде”.

“Війна триватиме ще довго”, – спрогнозував він.

На додачу до цього на переговорах Україна-Росія найближчим часом проривів не очікується, вважає Маран: Україна не прийме вимоги окупантів, тому що “український народ воює дуже сміливо” і “не можна з боку України очікувати великих поступок”.

За словами голови естонського Департаменту зовнішньої розвідки, для офіційного Києва не буде нічого гіршого, ніж поганий мирний договір.

“Кремль розраховує, що якщо зараз не вдалося захопити Київ та скинути уряд України, то метою буде нав’язати Володимиру Зеленському такі умови миру, які той політично не переживе. І для цього треба продовжувати війну”, – сказав Маран, додавши, що “центр тяжіння” буде на сході України.

Путін робить все, щоб правда про війну проти України не дійшла до росіян, вважає естонський розвідник, і, як наслідок, більшість населення РФ – у сфері впливу кремлівської пропаганди.

“Ми бачимо, що в Кремлі існує великий страх, що в російському суспільстві дізнаються про те, що відбувається насправді, і яке справжнє число втрат. Для запобігання цьому влада нагнітає атмосферу страху, коли за “неправильну” думку загрожує до 15 років в’язниці”, – додає Мікк Маран.