В Ужгороді депутати міськради підтримали демонтаж погруддя Пушкіну

В Ужгороді депутати міськради проголосували за демонтаж погруддя Пушкіна та підтримали перейменування частину вулиць і скверів міста, які названі в честь російських діячів.

Джерело: депутат міської ради Ужгорода Віталій Глагола у фейсбук

Глагола зазначив, що депутати підтримали звернення містян та проголосували за демонтаж бюсту Пушкіна, який знаходиться на однойменній площі. За проголосувало 24 із 30 присутніх на сесії депутатів.

“Крім того, депутати підтримали мешканців міста, які звернулись до депутатів з вимогою перейменувати вулиці і сквери міста, які названі в честь російських діячів.

Багато вулиць Ужгорода названо на честь російських діячів політики, літератури та мистецтв, які жодним чином не дотичні до Закарпаття та Ужгорода, а отже, є атавізмом попередньої політики побудови спільного загальноросійського та загальнорадянського культурного простору. Лев Толстой ніколи не був на Закарпатті і ніколи не писав про Ужгород, однак на його честь названо одну з центральних вулиць міста.

У ці дні в нас з’являються нові герої, що жертвують своїми життями за нашу країну. На гідне пошанування заслуговують видатні діячі історії та культури Закарпаття зокрема та України загалом, які в радянський період перебували під забороною”, – повідомив депутат

277813874 10224666013029011 4830632922018592418 n
Частина документа / фейсбук Віталій Глагола