Рашисти закатували 78-річного волонтера під Маріуполем за фото з солдатом ЗСУ

Рашисти вчергове здійснили звірство над мирним українцем.

В селі Мелекіному, що біля Маріуполя, росіяни до смерті закатували Євгена Баля. 78-річний чоловік був письменником, журналістом, волонтером, а раніше – морським офіцером.

Про це пише MRPL.CITY.

Трагічну звістку повідомила його донька Наталія Рум’янцева. Колега її батька, письменник Павло Кущ, у фейсбуці розповів подробиці про загибель Баля:

18 березня окупанти увірвалися у дім до Євгена Баля. Там вони знайшли фото морського офіцера з українськими морпіхами, членський квиток Національної спілки письменників України й інші “докази фашизму”.

Через це чоловіка забрали до Мангуша, у “тюрму-підвал”. Родичі ветерана просили не поширювати цю інформацію, адже сподівалися, що його відпустять.

21 березня пенсіонер повернувся додому – після кількох днів катувань. У розмові з колегою Євген Баль підтвердив, що росіяни сильно його побили, але запевнив, що обов’язково одужає.

“Відпустили, бо, мовляв, “нє воюєм с вєтєранамі флота СССР…” Це після кількох днів побиття”, – зазначив Павло Кущ.

“А цинізм рашистів полягає ще й тому, що капітана 1 рангу, підводника Євгена Баля, захопили якраз 19 березня, коли відзначається День моряка-підводника”, – підкреслив колега письменника.

Євген Баль не витримав наслідків тортур

Ветеран погодився, щоб йому організували евакуацію з небезпечної зони. Найближчим часом, коли він оговтається від знущань російських окупантів. На жаль, 2 квітня життя Євгена Баля обірвалося, він не витримав наслідків тортур. Через 5 днів йому б мало виповнитися 79 років.

Колеги закатованого звернуться до Національної спілки письменників України з клопотанням щодо нагородження Євгена Миколайовича орденом “За мужність” ІІІ ступеня посмертно.