Розвідники 93-тьої ОМБр повернули дівчинці телефон, який у неї відібрали окупанти

Розвідники 93-тьої ОМБр Холодний Як повернули 10-річній Іванці з Тростянця мобільний телефон, який у неї відібрали російські військові під час окупації Сумщини.

Як повідомляють у прес-службі бригади, телефон у дитини відібрали на блокпості.

“Розвідувальний підрозділ 93 бригади Холодний Яр проводив операцію на східному напрямку від цього міста. У полон до наших хлопців потрапив механік-водій з Кантемирівської дивізії російських збройних сил. При затриманні у полоненого знайшли червоненький мобільний телефон, а також павербанк зі стразами. Спочатку окупант брехав, що це його речі. У мобілці була сім-картка одного з російських операторів. І з цього телефону вже були дзвінки до Росії. Та у списку контактів були й українські номери, підписані «татуся» та «мамуля». Холодноярці почали телефонувати на ці номери. Виявилося, що телефон належить Іванці”, – повідомляють десантники

Мама дитини розповіла, що під час евакуації з окупованого міста, 15 березня на блокпості російські військові сказали віддати усі телефони, які є в машині. На самому блокпосту окупанти ходили з картонною коробкою та під погрозою розстрілів відбирали у всіх людей їхні мобільні гаджети.

“Вони кричали та залякували нас. Казали, нібито ми їх знімаємо”, – згадує мама Іванки

Жінка згадує, що приблизно через 3 дні на номер доньки зателефонували та запитали: “це ви мамочка? Я відповіла – так. Дмитро з 93-ї бригади розповів, що вони у полоненого російського військового знайшли телефон. Питали, чи ми живі.

Я була така схвильована, що з початку не повірила, думала, що це якісь жарти. Іванка дуже плакала через те, що забрали телефон. І хоча мій чоловік сказав хлопцям залишити телефон собі, вони все одно відправили його нам Новою поштою”.