Російська дезінформація: кремлівські боти розповсюджують фейки про нібито розкрадання американської допомоги

В останні дні росіяни скоріш всього розпочали нову інформаційно-психологічну операцію, яка покликана посіяни недовіру простих українців до влади. Так, якщо зайти у соцмережі можна побачити кілька емоційних дописів про нібито розкрадання гуманітарної допомоги з Європи, а також і про розкрадання американської зброї. Всі ці дописи про “зраду” публікуються з фейкових акаунтів і активно розповсюджуються у групах. Жодних доказів, а також фото- і відеоматеріалів, які підтверджують їх слова немає, все побудовано на емоційній складовій. Закликаємо Вас не вестися на такі дописі і зразу надсилати скарги на таких дописувачів.

Дуже грунтовним щодо цього питання є допис Бородача Тараса, який чітко описує, які працюють інформаційно-психологічні війська країни-окупанта:

“Бачу що багато людей повелось на кремлівське ІПСО про нібито розкрадання американської допомоги.
Кожна така інформаційно психологічна спец операція має декілька етапів. Окреслю основні:
1. Розгортання – підготовка відповідного грунту, вкидання попередніх анонімних постів для тестування аудиторії, створення фону.
На цьому етапі на ОLX створювались оголошення про продаж майна, машин, обладнання, броніків, касок. Ви не могли нічого з того купити, продавець просто обривав контакти, бо нічого не мав для продажу, завдання було закинути думку що це вкрадені звідкись речі. Ви можете найти сотні таких оголошень.
Далі з сотень фейкових акаунтів невловимий американець розказував що він повернувся з України а українських митників треба розстріляти.
2. Легалізація – На цьому етапі, підключаються медійні особи, та ЗМІ. В даному випадку СNN дає інтерв’ю на схожу тему (але як відповідальне ЗМІ тримається в межах пристойності) а Швець виконує роль “дирявої жопи” – медіаособи яка подає трактування даної новини під потрібним кутом зору.
3 Розгонка – Коли створено фон (враження що це вже доказані факти, бо ви вже щось десь чули про це), а “дирява жопа” озвучила (ну не може така особа брехати – іноді їх юзають всліпу, підкинувши певну інформацію з “надійного джерела”), інформацію починають перепощувати боти. Якщо інформація “зайшла” і корисні ідіоти її підхопили, то боти перестають поширювати, а іноді навіть видаляють її в себе, щоб замести сліди.
Ми тут. Далі нас чекає:
4. Реалізація – Вся ця розгонка має закінчитись якимось яскравим епізодом, щоб Інформація трансльована в ІПСО запамяталась і стала доконаним фактом. Тут можна чекати будь чого – від знаходження “викраденої” військової техніки на території третіх країн до закликів негайно розібратись з “баригами” котрі мародерять в тилу.
Чи ми, за вісім років не проходили це неодноразово?
Будьте пильні! Інформація це не менш важлива зброя як кулі і ракети, і вражає вона часто сильніше як звичайна зброя” – йдеться в дописі Тараса Бородача.
Ще одна складова цієї інформаційно-психологічна операції Кремля полягає у тому, що нібито “зброя яку передали союзники, лежить на складах”. Такі дописи найчастіше поширюються у соцмережі Facebook і їх за часту репостять так звані “ура-патріоти”, які хочуть перемогу “вже і зараз” і не розбираються у військовій справі та ситуації на фронті. Після цього створюється фон зради з боку влади.

Ось що про це думає відомий волонтер Роман Донік:

“Я так розумію російська ІПСО з приводу “зброя яку передали союзники, лежить на складах”, почалася? Я не знаю як там з гуманітаркою, але я точно знаю як там зі зброєю та обладнанням.
  1. Нам дають ту зброю, яку ми офіційно просим. Це не волонтери, насипали розсипом печєньок і повезли не розуміючи треба то чи не треба. То держави відвантажуюьб те що ми просимо. А потім звітують своїм платникам податків.

  2.  Перед тим як попросити офіційно зброю, наші спеціально навчанні люди вираховують а) Скільки саме нам треба цієї зброї. Бо просто хатєлки від балди, не прокатять. Які і завищені цифри. Там теж є фахівці, які вміють рахувати. б) Скільки цієї зброї є в наявності в робочому стані. В яких країнах. З якими боєприпасами. Бо на рівні держав, МО та військових аташе, не можна гнати порожняк типу – дайте нам веселку, та коней пегасів. Кожне звернення то залізобетонні розрахунки.

  3.  Обрахування кількості зброї в заявках ведеться настільки прискіпливо та точно, з урахуванням всіх можливих сценаріїв (обов’язково враховуючи інтенсивність дій), що це виглядає для мене як щось потойбічне.

  4. Кожен етап постачання зброї прозорий для нашого військового керівництва. Вони знають що, звідки, як і куди перевозиться та куди вантажиться. Терміни та час. Як заходить, та коли. Все це проходить під контролем кількох відомств, які як би прикривають одне одного, а насправді ще й контролюють.

  5.  Розподіл. Розподілом всіх ніштяків займається особисто Залужний. Я не кажу про набої 50 BMG, але все високотехнологічне та потужне проходить через нього. З ліва коло робочого столу висить полиця. На полиця на торці нижньої полки приліплений аркуш. На аркуші вся номенклатура яка поступає, яка потрібна, та яка передається, та кому у війська. В перші неділі Залужний особисто ділив “NLAW” по напрямкам згідно розвідданим по наявності угруповань танків. Більше того, коли почалися перші проблеми з одноразовими акумуляторами на Джавеліни, вдень було повідомлено Залужному, ввечері вже було вирішене питання, а через два дні свіжепривезені відновлювальні аккуми пішли у війська.

  6.  Я не уявляю, навіть в теорії, як таке може бути, що на якомусь етапі, з цього списку щось випадає, та кудись їде на склад чи на дачумуженка.

  7.  Я правда не знаю, що там з цивільними та гуманітарними питаннями. Щось десь може й крадеться, що там десь може й рахується як вкрасти на відновленні. Але я точно знаю, що зараз війна. Війна гірша за 2 світову. Війна де ціною є суверенність держави Україна. Війна, відповідальність за хід якої несе главком Залужний. Рішення по зброї приймається військовими. Ви взагалі можете собі уявити, як це хтось проїбе, або вкраде зброю, яку зараз чекає главком для підсилення фронту? Ви взагалі уявляєте, як люди з команди Залужного можуть при такій відповідальності, щось подібне допустити? Я ні.” – зазначає Роман Донік.

Ми ще раз Вас закликаємо поширювати інформацію тільки з перевірених джерел та не вестися на російську дезіфнормацію. Адже головна мета росіян – розсварити українців. Будьте пильні і уважно перевіряйте інформацію.

Автор: Андрій Пшик.