У кількох регіонах України скасували комендантську годину у Великодню ніч: деталі

Християни східного обряду відзначатимуть Великдень цієї неділі, 24 квітня. У деяких областях України місцева влада вирішила скасувати комендантську годину на одну ніч.

Так, комендантську годину вже скасували у таких областях України: Львівська, Хмельницька, Одеська, Черкаська, Дніпропетровська.

В Одесі та Одеській області з 22 години 23 квітня до 5 години ранку 24 квітня скасовується комендантська година. В обласній військовій адміністрації повідомили, що у цей час буде посилено патрулювання вулиць правоохоронцями та силами Національної гвардії.

«У церквах та храмах відбуватимуться святкові богослужіння, які зможуть відвідати усі віруючі. Однак безпека над усе і Великдень не скасовує належного реагування на повітряні тривоги», – зазначив голова Одеської ОВА.

На Львівщині не буде комендантської години з 23:00 23 квітня до 6:00 24 квітня. У самому Львові попри скасування комендантської години нічних богослужінь у храмах не буде.

За словами отця Кипріяна, ігумена монастиря св. Іоана Золотоустого, графіки богослужінь у Львові усюди уже були сформовані заздалегідь, ще до Вербної неділі. Тому, попри скасування комендантської години в Великодню ніч, служби проходитимуть відповідно до раніше сформованих графіків.

«Ті храми, які мають можливість вночі звершувати богослужіння, вони їх будуть звершувати. Єдине, що ніч є сприятлива для ворога, а вдень ми маємо більше можливості захистити вірян. Закликаємо приходити на богослужіння в світлий час», – додає отець.

У Хмельницькій області також скасували комендантську годину великодньої ночі. Крім того, місцева влада з 23 квітня скасовує заборону на продаж алкоголю. У торговельних мережах алкоголь можна буде купити з 10:00 до 17:00, у закладах ресторанного господарства – з 10:00 до 21:00.

Великодня ніч у Черкаській області також буде вільною від комендантської години. Глава обладміністрації попередив, що патрулювання вулиць буде посилено, а у разі повітряної тривоги слід пройти в укриття.

У Дніпропетровській області та  у самомі місті Дніпро в ніч з 23 на 24 квітня комендантську годину скасовано.

«Вільний Великдень буде і від алкоголю – його категорично заборонено вживати у громадських місцях. І це важливо. Порушників каратиме поліція, яка цими днями посилено патрулюватиме вулиці. Громадський транспорт та вуличне освітлення у святкову ніч працюватимуть», – повідомив голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.

При цьому голова ОВА попередив, що на свято можливі провокації і порадив залишатися вдома з сім’єю.

«Рішенням військової адміністрації на час нічного пасхального богослужіння скасовано комендантську годину. Я його не коментую. Якщо воно прийняте, значить воно прийняте обґрунтовано», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов.