Нова порція дезінформації: які фейки щодо Азовсталі сьогодні розповсюджує росія

Все частіше російські пропагандисти не знаходять іншого виходу, як відверто брехати у своїх сюжетах, щодо військової ситуації в Україні. На жаль, багато людей ведеться на цю пропоганду, адже російські спецслужби використовують дуже велику кількість каналів поширення інформації, в тому числі і через соцмережі, де значну частину часу проводять користувачі з України. В останні дні російські інформаційні канали активно розганяють фейки про “Азовсталь” в Маріуполі. Щоб розуміти, яка є ситуація тут на даний момент та як бреше російська пропоганда – коротко подаємо інформацію щодо цього питання.

Так, Центр протидії дезінформації при РНБО України проаналізував дезінформаційні тези міністерства оборони рф:

У росії вчетверте прогнозують «швидку перемогу» над батальйоном «Азов» у Маріуполі.
«Українським націоналістам на території комбінату «Азовсталь» через різні причини «залишилося недовго», – пишуть пропагандистські медіа.
Як засвідчив аналіз,
  • 19 квітня Кадиров вже переможно заявляв, що «бандерівців у Маріуполі «доб’ють» вже сьогодні»
  • Прогноз Кадирова від 21 квітня зводився до того, що «Азовсталь» цілковито перейде під контроль російських військових сьогодні «до або після обіду»
  • Після того, як не справдилося і це віщування Кадирова, ввечері міністр оборони рф Шойгу дав новий прогноз, уточнюючи, що «на завершення операції в «Азовсталі» потрібно 3-4 дні»

Нагадаємо, путін офіційно наказав не штурмувати «Азовсталь», але насправді бойові дії на території заводу не припиняються вже 2 місяці. Це говорить про те, що росіяни знову збрехали, адже вони вже вчетверте “захоплюють” територію Азовсталі, де перебувають українські військові.

279089701 144589694756771 434521

 

Автор: Андрій Пшик.