12-річну дівчинку, яку рашисти вкрали у Маріуполі, повернули рідним: дідусь оббивав всі пороги

Велика кількість дітей стали заручниками російських окупантів, багатьох українських дітей незаконно вивезли до росії та забороняють їм повертатися до України. На щастя така доля не спіткала 12-річну Кіру з Маріуполя. Її вдалося врятувати і повернутити в Україну, але те, що пережила Кіра можна прирівняти до фільму жахів. Тікаючи з Маріуполя дівчинці довелося йти пішки. Одна дитина підірвалася на міні і зачепило Кіру . Вона отримала осколкове поранення. У Кіри було поранене обличчя, шия та осколок у вусі. Після цього окупанти незаконно вивезли її до окупованого Донецька.

Про те, що 12-річну Кіру Обединську вдалосяповернути до України повідомляє Офіс Омбудсмана України, передає “Це моя Україна“.

Ще у березні родичі Кіри Обединської – дідусь та бабуся, які виїхали з Маріуполя до Чернівців, дізналися про викрадення онучки. Олександр Обединський звернувся по допомогу до Чернівецької ОВА, міжнародних організацій, волонтерів, влади та міжнародних організацій з проханням допомогти повернути їм онучку. Він оббивав всі пороги, які тільки міг.

“Двох дітей, яких було примусово вивезено з Маріуполя, повернули їхнім родичам. Батько 12-річної Кіри Обединської, Євген Обединський, неодноразовий чемпіон України з водного поло, загинув у м. Маріуполі. Дідусь дитини хотів повернути дитину і встановити над нею опіку”, – зазначають в Офісі Омбусмана України.

Також до Уповноваженого зверталась бабуся 9-річного Іллі Матвієнка, мати якого загинула під час бомбардування м. Маріуполя. Бабуся залишилась єдиним родичем дитини і хотіла встановити опіку над онуком.

Дітей вивезли російські військові і їхня доля та місцезнаходження залишались невідомими.

За ініціативи Уповноваженого 15.04.2022 Урядом врегулювано питання встановлення над дітьми, які втратили батьків на тимчасово окупованій території або за межами України, опіки/піклування особою, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещеними батьками).

Після всього, що довелось пережити, діти нарешті змогли повернутись у рідні родини.

alt_Кіра_Обединська
на фото 12-річна Кіра Обединська

Зазначимо, загиблий в Маріуполі батько Кіри Євген Обединський був неодноразовим чемпіоном України з водного поло, екскапітаном національної збірної України. Коли Кірі було лише два тижні, від хвороби померла її мама. Дівчинку виховували тато та дідусь із бабусею.