Болгарія пригрозила перекрити транзит російського газу до Сербії та Угорщини

Влада Болгарії шукає можливості зупинки транзиту російського газу в Сербію та Угорщину по газопроводу “Турецький потік”, який проходить через Болгарію. Ці дії пов’язані з тим, що росія на днях припинила постачання газу до Болгарії, через відмову останньої платити за газ у рублях. Тобто Болгарія готує удар у відповідь.

Про це під час пресконференції заявили прем’єр-міністр Кирил Петков та міністр енергетики Олександр Ніколов, передає “Це моя Україна“.

У міністерстві енергетики Болгарії зазначили, що повністю переглянули контракти з “Газпромом” – не лише про постачання палива, але й на транзит. І додали, що Болгарія не терпітиме шантажу.

“Зробимо повний огляд контрактів з “Газпромом” – не лише про постачання палива, але і на транзит. Ми повинні показати, що односторонній шантаж – це не те відношення, яке Болгарія терпітиме,” – зазначив прем’єр-міністр Болгарії.

Натомість міністр енергетики країни нагадав, що Болгарія “завжди була чесним партнером і платником не лише “Газпрому”, а й усіх сусідніх країн”, маючи на увазі Сербію. Але тепер контракти потрібно переглянути через нещодавні незаконні дії російського “Газпрому”.