Прокуратура встановила 10 військових РФ, які причетні до катували людей в Бучі

Прокуратура встановила та повідомила про підозру у катуванні та погрозі вбивством – 10 військовослужбовцям збройних сил РФ.

Як повідомляють у Офісі Генерального прокурора, прокурори Бучанської окружної прокуратури Київської області заочно повідомили про підозру 10 військовослужбовцям 64 окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ збройних сил РФ у складі 35 загальновійськової армії у жорстокому поводженні з цивільним населенням й інших порушеннях законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Деталі: За даними слідства, під час окупації міста Буча впродовж березня 2022 року російські військові тримали у заручниках цивільних людей, які не брали участі у бойових діях та не мали зброї. Окупанти не забезпечували їх продуктами харчування та питною водою.

Підозрювані позбавляли людей можливості вільно пересуватися, ставили їх на коліна, зав’язували очі липкою стрічкою та ганчірками, руки зв’язували пластиковими хомутами. Потерпілим погрожували вбивством і цілеспрямовано стріляли у їх напрямку.

З метою отримання інформації про розташування військовослужбовців ЗСУ та територіальної оборони, а в окремому випадку і безпричинно, російські військові завдавали мирним мешканцям тілесні ушкодження. Людей били кулаками по тілу, прикладом зброї по ногах, пальцях ніг та грудній клітині. Крім того, окупанти грабували місцеве населення, забираючи особисті речі і побутову техніку.

У правоохоронному відомстві зазначають, що підозрюваних буде оголошено у розшук з метою їх затримання та притягнення до кримінальної відповідальності. Наразі перевіряється їх причетність до скоєння інших злочинів, зокрема умисних вбивств.