У Польщі вперше пересадили серце українці: подробиці

У столиці Польщі 36-річна Юлія Скіп з Львівської області, яка страждала на серцеву недостатність та була у важкому стані, отримала нове серце від поляка. Це перша операція з пересадки органів громадянам України в Польщі, раніше яких не проводили, оскільки Україна не є членом жодної міжнародної організації, яка координує трансплантації у різних країнах.

Про це повідомили в організації «Національний рух «За трансплантацію», передає “Це моя Україна”.

«В Україні з початком війни багато пацієнтів залишились без медичної допомоги, і багато пацієнтів, які потребують пересадки органів. І ось громадяни Польщі знову показали свій найбільший прояв людяності. Коли після смерті серце поляка підійшло нашій дівчині з України, вони не задумуючись зробили пересадку і врятували їй життя», – йдеться у повідомленні.

Юлія роками чекала на донора

Юлія Скіп отримала новий орган 21 квітня. Через рідкісну форму кардіоміопатії її серце не могло повноцінно забезпечувати кровопостачання організму. Тому дівчина роками чекала на донора та операцію. Директорка з розвитку Першого медичного об’єднання Львова Ірина Заславець повідомила, що це справді подія та «вартий найбільшої поваги вчинок».

«З Юлею ми познайомилися в 2017. Дівчина була героїнею мого циклу матеріалів про трансплантологію. Він називався «Безсердечні». І саме в ньому депутати і урядники один на одного перекладали відповідальність за непрацюючу систему, нічого при цьому не роблячи. А Юля хіба сподівалася потрапити на операцію в колись дружній білорусі. «Невже в них немає серця до людей своїх?», – казала мама Юлі тоді про тих, хто позбавляв шансу на життя її дитину», – написала Ірина Заславець у Facebook.

На той час в Україні практично не виконували трансплантацій, і дочекатися серця було неможливо, додає вона. Потрохи ситуація почала змінюватися у 2019 році, й з кожним роком їх почали проводити все більше. Однак війна змінила плани багатьох українців.

Операція з пересадки серця Юлії Скіп у Варшаві пройшла успішно. Тепер дівчина проходитиме довгий період відновлення та реабілітації.