Бронежилети від львівських волонтерів, які б мали бути безкоштовними, продаються в Епіцентрі (ФОТО)

Дуже дивна і обурлива ситуація трапилася з бронежилетами від львівський волонтерів, які не призначенні для продажу.

Бронежилети, які львівські волонтери безкоштовно виготовляють для українських захисників, невідомим чином опинились на полицях “Епіцентру”, де їх продають за чималі кошти.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомили у Львівський оборонний кластер (ЛОК):

“Крадіжка бронежилетів в української армії. Чому в Епіцентрі продають наші плитоноски?
Кому війна, а кому – мати рідна! Виявляється, цей вислів досі актуальний. У той час, коли ЛОК – Львівський Оборонний Кластер разом з донаторами, які матеріально допомагають проекту, докладає усіх зусиль, аби безкоштовно передати якнайбільше бронежилетів на фронт, хтось набиває власні кишені.
Нещодавно отримали повідомлення одразу від кількох волонтерів, що у мережі торговельних центрів «Епіцентр» продають бронежилети, які схожі на наші!
Мусимо зазначити, що на початку повномасштабного вторгнення росії Міністерство оборони України визначило нас основним координатором волонтерського руху з виробництва бронежилетів. Лабораторія ЛОКу проводить випробування бронеплит на відповідність ДСТУ, експерти надають консультаційну підтримку волонтерам. Крім того, ми виклали у публічний доступ лекала наших плитоносок. Тому не були певними, що це саме наша продукція. Проте вирішили перевірити.
Унікальна внутрішня система ідентифікації, яку використовує ЛОК при виробництві бронежилетів, дозволила встановити: чохли цих бронежилетів — нашого виробництва.
Яким чином продукція, яку ЛОК безкоштовно передає українській армії та службам, опинилася на полицях магазинів? Вирішили шукати відповідь за допомогою Служби Безпеки України.
Надали компетентним органам дані щодо всіх контрагентів, провели звірку відвантажень, записів камер та обліку транспортних засобів і відповідальних осіб, які приїздили для отримання нашої продукції.
Колектив Львівського Оборонного Кластеру вважає продаж наших плитоносок не просто шахрайством. Під час війни будь-яка торгівля гуманітарною допомогою, особливо призначеною для захисту наших військових, є актом Державної Зради! Просимо Генерального прокурора України Ірину Венедіктову, Голову Служби безпеки України Івана Баканова провести розслідування та покарати винних.
Просимо представників ЗМІ та громадськості забезпечити всебічний контроль та об’єктивне висвітлення справи.
Принципова позиція Львівського Оборонного Кластеру, який об’єднав волонтерів та підприємства оборонного сектора, — ми не беремо жодних коштів за бронежилети! І не продаємо їх! Для здійснення статутної діяльності ми приймаємо лише благодійні внески. Бронежилети виготовляються за гроші донаторів і передаються до Сил Логістики Міноборони, органів державної влади та місцевого самоврядування, напряму у військові частини або через організації, які звертаються до ЛОК і організовують логістику.
Станом на сьогодні БЕЗКОШТОВНО передано понад 30 000 бронежилетів.
Знаючи як влаштована система співробітництва «Епіцентру» з постачальниками, дуже сподіваємося, що поважна компанія непричетна та у даному інциденті стала жертвою торговців совістю.
Тому для запобігання схожих ситуацій у майбутньому просимо усі компанії, до яких передається на реалізацію продукція військового призначення, ретельно перевіряти та ідентифікувати її.
З повагою, Максим Плєхов – Голова правління Львівського Оборонного Кластеру.” – йдеться в дописі.
281703861 126229446722009 3790781895571466262 n
фото зроблене в “Епіцентрі” з бронежилетами від волонтерів