“Впізнали по шраму”: 10-річна Вероніка єдина з сім’ї чудом вижила під завалами будинку

Сьогодні, 18 травня 10-річна Вероніка святкує свій День народження, але на жаль не вдома, а у лікарні. Дівчинка чудом вижила під завалами будинку у рідному Вугледарі Донецької області, який російські окупанти постійно обстрілюють важким озброєнням. Багато хо вважає, що вона “народилися у сорочці”, адже шанси вижити були мізерні.

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання міста Львова, передає “Це моя Україна”.

9 квітня росіяни прицільним вогнем із танка накрили сховище 9-поверхівки у Вугледарі, де проживала родина дівчинки. Батько, бабуся, дядько із дружиною… загинули всі. Вижила тільки Вероніка. Як потім сказали сусіди: мабуть, дорослі останньої миті накрили її собою.
Саме сусіди знайшли понівечину дівчинку під завалами. Уламок снаряду потрапив в голову, на лівій руці відірвало великий палець, праву – частково паралізувало.
Рідних Вероніки сусіди поховали на подвір’ї місцевої церкви, дівчинку відправили спершу до Дніпра, а потім – до лікарні св.Миколая Першого медоб’єднання Львова.
У Львові Вероніка уже місяць. Позаду у неї операція: команда офтальмологів успішно усунула дефект повіки та сітківки ока, аби зберегти його функцію. Згодом на дівчинку чекає іще одне втручання: уламок снаряду досі у неї в голові і видалити його поки неможливо. Лікарі чекають, доки загоїться рана.
З маленькою пацієнткою працюють реабілітологи. Вероніка уже робить перші кроки і вчиться заново ходити, до неї нарешті починає повертатися пам’ять.
А ще Вероніку у Львові знайшов її дядько і за першої ж можливості приїздить до неї з Києва.
Нині у нашої маленької пацієнтки свято. Їй виповнилося 10 років. Зранку Веронічка задмухала свічки на торті і загадала бажання: швидше одужати.
281817126 2587176064751183 5499148398023152017 n
на фото 10-річна Вероніка
Давайте і ми побажаємо нашій сміливій дівчинці, яка попри пережите жахіття знаходить в собі сили усміхатися, міцнющого здоров’я.
Нехай всі її мрії збуваються, а час тамує біль.