Загиблий Герой Тарас Свистак, який навчався у Львові, врятував майже півсотні людей з під обстрілів

Загиблий Герой Тарас Свистак врятував з під обстрілів мінімум 45 військових ціною власного життя. Тарас Свистак на той час сам мав поранення. 20-го травня його поховали у рідному селі Садів Луцького району.

Деталі подвигу з уст побратимів загиблого Героя дізналася Наталія Тарковська.

За їхніми словами, він перед загибеллю двічі їздив під обстріли по хлопців. 25-річний Тарас Свистак встиг витягнути з-під обстрілів мінімум 45 людей – це число може бути і більшим, адже неможливо було порахувати під час бойових дій точну кількість людей. Тарас сам мав поранення на той час – права рука не функціонувала повністю.

16-го травня під час ворожого артилерійського обстрілу Тарас Свистак загинув.

Навчався Тарас у Львівській академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, а після закінчення одразу відбув у зону проведення ООС.

“У боях з підступним ворогом Тарас Свистак завжди був непохитним, мужнім та хоробрим. Неодноразово заохочувався командуванням князівської бригади за якісне виконання бойових завдань… Тарас був прекрасною людиною та відмінним артилеристом! Не пробачимо ворогові та помстимося!”, – зазначили на сторінці Львівського військового вишу у фейсбуці.

Про сумну звістку також повідомила дружина Тараса Свистака – Андріана у своєму блозі:

«Ми не встигли взяти шлюб, хоча я була впевнена, що ти зі мною назавжди… Ми не відгуляли весілля, про яке мріяли… Ми не народили донечку… Ми так мало часу провели разом через тих…, адже ти завжди був або на полігоні, або у зоні ООС… Ми стільки усього з тобою не встигли… Це нестерпний біль, який ніколи не полишатиме… Я все життя буду пам’ятати тебе! А ще я не можу збагнути, чому саме ти?.. Така світла людина, ідеал чоловіка… Таких, як ти, не було й не буде… Кохатиму вічно!»