“Не зрадив своїх присяг”: на Донеччині загинув молодий командир протитанкового відділення

З сумом повідомляємо, що 28 травня під час авіанальоту на Донеччині загинув 34-річний командир протитанкового відділення, відомий журналіст і пластун Віталій Дерех. Віталій ще в березні брав активну участь у боях під Києвом, опісля на Луганщині. Керував розрахунком протитанкових засобів, з яким ліквідував не одну одиницю ворожої техніки та особового складу.

Про загибель Віталія повідомляють його друзі, передає “Це моя Україна“.

Назар Зелінка пише про молодого бійця наступну слова:

“Віталій Дерех… не зрадив своїх присяг… тихо спи, без тривог, друже Сало
Дерех – легенда Пласту, журналіст, безстрашний мандрівник та філософ. З 6 років і до загибелі активний в Пласті. Пластун-скоб. Співзасновник та виховник в пластовому курені ч.77 імені Івана Гавдиди. Лицар куреня Орден Залізної Остроги. Пройшов Майдан, витягував поранених з Інститутської, з 2014 року декілька років в складі Айдару воював на Донбасі захищаючи Україну. 24 лютого пішов знову захищати Україну. Спалив не одного русского танка і купу іншої техніки. Був командиром протитанкового відділення. Вчора в самому пеклі цієї війни загинув ….
Важко коли йдуть близькі друзі… друзі з яким ти виростав… з 2000 року разом пластували … таборували … мандрували …дуркували … друзі з якими мільйон божевільних історій …
Передавай вітання Вітьку… дивіться за нами вдвох згори будь ласка …
Пам‘ятаємо! Вічна пам‘ять тобі друже! Тихо спи, без тривог…”
alt-Віталій_Дерех
на фото Віталій Дерех

Дуже гарно про Віталія згадує Oleksandra Provozin:

“Саме таким ти мені запам‘ятався: на мотоциклі, з особливим почуттям гумору і своїм, дуже своєрідним, поглядом на життя. Твоя екскурсія по Франику була найбільш незвичною, яку мені хто-небудь колись проводив. Ти завжди шукав пригод і міг без остраху кинутися на допомогу будь-кому. Мабуть, саме тому і робота в ДСНС, і Майдан, і АТО і теперішня війна не лякали тебе, а були твоєю стихією. Ця стихія тебе і забрала.
Rip Віталій Дерех
тепер твоя стихія в небі”
Дерех Вітя
на фото Віталій Дерех
Віталій Дерех навчався в Галицькому коледжі м. Тернопіль на журналіста, опісля став одним із найвпізнаваніших репортерів газети “20 хвилин”, зокрема їздив від редакції в експедицію в Південну Африку та Мадагаскар у 2013 р.
В 2013-2014 рр. активний учасник Революції Гідності, зокрема в складі 15 сотні Самооборони Майдану. Рятував людей на вул. Інститутська 20 лютого.
Весною 2014 р. вступив добровольцем в батальйон “Айдар” ЗСУ, воював у його складі до липня 2015 р. Відзначений Орденом за мужність ІІІ ступеня, Пластовим Бронзовим хрестом за геройський чин (врятування життя).
У 2016-2018 рр. працював у Муніципальній варті м. Івано-Франківськ, зокрема рятувальником.
З кінця лютого 2022 року знову пішов захищати Україну, зокрема вступив у 1 окрему бригаду СпП ім. Івана Богуна.