У Львові провели першу успішну неродинну трансплантацію нирки підлітку: донором став 27-річний чоловік

Команда лікарів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спільно з медиками Першого медичного об’єдання провели успішну трансплантацію нирки підлітку, якого на початку війни евакуювали до Львова з НДСЛ Охматдит. У дитячій лікарні на Дністерській намагаються зробити усе можливе для кращої реабілітації юного пацієнта.

Про це повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, передає “Це моя Україна“.

Шанс на нове життя Роману з невеликого села на Рівненщині подарував 27-річний чоловік, який став донором органу посмертно. Операція з пересадки тривала близько двох годин. Медики розповіли, що нирка запрацювала ще на операційному столі. А зараз, після кількох днів обстежень та спостережень, дуже обережно дають перші позитивні прогнози.

“Станом на сьогодні післяопераційний період минає без ускладенень, темп діурезу задовільний, показники азотемії у межах вікової норми”,  – розповів лікар-нефролог Роман Андруневич.

Вперше важкий діагноз – хронічний гломерулонефрит – Роману встановили у 2017 році. Тато та бабуся, які удвох опікуються хлопцем, лікували його, та хвороба невпинно прогресувала. Кілька останніх місяців підліток постійно знаходився на лікуванні у нашій лікарні, де тричі на тиждень проходив процедуру гемодіалізу та отримував спеціальну терапію.

Щоб допомогти підлітку одужати, свої зусилля об’єднали медики двох медичних закладів Львова.  Успішна трансплантація нирки Роману – це результат злагодженої роботи цілої команди фахівців: лікаря-нефролога Романа Андруневича та анестезіолога Центру Іванни Андрейчук, керівника Центру трансплантологіі Першого медоб’єднання Львова Максима Овечка та лікаря-трансплантолога Андрія Крупача, дитячих хірургів ЗУСДМЦ Андрія Кузика та Богдана Романишина.

alt-пересадка_нирки
на фото проведення операції з пересадки нирки