Російському журналісту Олександру Невзорову надали українське громадянство

Відомому російському журналісту, блогеру Олександру Невзорову дали українське громадянство.

Першочергово у ЗМІ та соціальних мережах почала з’являтись інформація про те, що Невзоров разом з сім’єю подав заявку на отримання громадянства України.

285458235 1175241729685550 3420366781023369514 n

Згодом у своєму телеграм радник міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського Антон Геращенко розповів, що Олександру Невзорову з дружиною Лідією Невзоровою указом Президента України надали громадянство України.

“За видатні заслуги перед нашою країною”, – зазначив Геращенко.

284956043 348284520765429 4380573340391251416 n
Скріншот телеграм допису

В кінцевому результаті після набуття певного резонансу у соціальних мережах, отримання громадянства України у своєму телеграмі прокоментував сам Невзоров.

“Про українське громадянство. Без зайвих слів. Все дуже просто. Що таке війна в Україні? (Якщо змити з події політичну та національну риторику). Це злочин. Є злочинець і жертва злочину. Є вбивця і той, кого він вбиває, або намагається вбити. Злочинець-Росія. Жертва-Україна. Це неможливо заперечити чи спростувати. Це факт. Ну, а далі кожен робить свій вибір: допомагати злочинцю чи рятувати його жертву.

Якби кожен із 140 мільйонів росіян затулив би собою поставлену до стінки Україну, то не було б ні Бучі, ні Маріуполя, не було б сотні тисяч трупів і тих мільйонів смертей, у які ще обійдеться витівка диктатора.
Так, стати поряд з тим, кого розстрілюють, не завжди комфортно. Ймовірно, простіше стати в ряд розстрільників. Кожен сам робить власний вибір. Важливо розуміти, що третього варіанта немає.
Я встаю на бік жертви. І я страшенно вдячний тим змученим, зневіреним, закривавленим людям України, що дозволили мені зайняти серед них місце”, – написав Невзоров.

Оновлено, станом на 7 червня 2022 року, російський журналіст Олександр Невзоров ще не отримав українське громадянство, – повідомив секретар РНБО Олексій Данілов

“Те, що стосується Невзорова, в окрему шухляду відкладемо. По-перше, у нього ще немає громадянства, він тільки звернувся за громадянством”, – сказав Данілов в інтерв’ю “24 каналу”.

Він наголосив, що кожен, хто хоче отримати громадянство України, має пройти певну процедуру. Також на його думку, зараз буде багато людей, які захочуть отримати українське громадянство. У цьому зв’язку Данілов зазначив, що визначатися з тим, кого вони підтримують у війні росії з Україною, треба було раніше.

“Я вважав і вважаю, що люди, якщо вони визначаються, мали б визначатися в перші дні війни. Їх зараз буде дуже багато, і це будуть не тільки ті люди, які мають стосунок до медіа”. Також секретар РНБО наголосив, що ті, хто займається такими питаннями, мають усвідомлювати відповідальність перед суспільством.