9 серпня – великомучиника Пантелеймона, у цей день моляться за здоров’я та зцілення від хвороб

9 серпня  – великомученика і цілителя Пантелеймона

9 серпня православні християни та греко-католики вшановують пам’ять великомученика і цілителя Пантелеймона. У цей день віряни відвідують церкву та звертаються до святого з молитвами про здоров’я.  Цілитель Пантелеймон є покровителем усіх страждають і терплять муки хвороби. Пантелеймон Цілитель – визнаний і шанований покровитель медичних працівників сучасності. Також до Святого Пантелеймона моляться в тих важких випадках, коли необхідне втручання лікарів в тіло людини – операції, вправлення вивихів або переломів. Люди моляться йому перед серйозною операцією, просять про зцілення, про допомогу при найстрашніших захворюваннях.

Відомо, що народився Пантелеймон у сім’ї багатого язичника. Батько відправив хлопчика вчитися лікарській справі до лікаря Євфросина, де Пантелеймон познайомився проповідником Єрмолаєм. Після знайомства Пантелеймон також прийняв християнську віру і вирішив присвятити своє життя служінню Богу. Одного дня, за наказом імператора Максиміліана, Пантелеймон був заарештований і за відмову зректися Ісуса Христа був страчений.  Після всіх катувань Пантелеймона засудили до відрізання голови. Його прив’язали до оливкового дерева і хотіли відрубати голову, але святий став молитися, а меч не заподіяв йому шкоди. Під час молитви голос з небес закликав Пантелеймона в Царство Небесне і святий попросив воїнів виконати даний їм наказ. Згідно з житієм, коли йому відрубали голову, то з рани потекло замість крові молоко, а маслина у мить покрилася плодами. Кинуте в багаття тіло великомученика не згоріло і було поховане християнами.

Молитва за здоров’я та зцілення до Великомученика Пантелеймона

“О, преславний цiлителю, великомучениче Пантелеймоне! Поглянь милостивим оком твоїм на людей, що перед твоєю чесною iконою до Господа моляться щиро i просять вiд тебе помочi й заступництва. Донеси до Господа Бога нашого щиросерднi наші прохання й благання i допоможи вимолити грiхiв наших прощення й помилування.

Ми бо – через беззаконня, переступи й провини нашi – не маємо належної відваги очей пiдвести на висоту небесну, анi пiднести голос молiння до неприступної слави Божої.

Ти ж прийняв вiд Христа Спаса благодать недуги вiдганяти, немочi зцiлювати.

Тож просимо тебе: не вiдкинь нас, недосконалих і грішних, що приходимо до тебе i благаємо: будь нам Господньою утiхою в печалях, цією Небесною силою і благодаттю зцiли прелютi недуги нашi, разом з нами вимоли в Бога всiм нам усе те, що для Його помилування, очищення й спасiння потрiбне; щоб, молитвами нашими й твоїми Божу благодать i милiсть отримавши, прославляли ми всякого добра Скарбницю й дарiв Подателя Бога, у Тройцi Пресвятiй Єдиного, Отця, i Сина, i Святого Духа, нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв.

Амiнь.

Що не можна робити в цей день

  • 9 серпня на Пантлеймона не можна працювати у полі. Вважається, що за непослух Пантелеймон може покарати.
  • не можна перевозити чи переносити сіно, оскільки Пантелеймон може спалити.
  • гріхом вважалося і випікання хліба в цей день.

Що радять робити 9 серпня

  • З давніх-давен в день пам’яті великомученика і цілителя Пантелеймона прийнято було під молитву збирати лікувальні трави, ягоди для варення на зиму, щоб лікуватися ним під час хвороби.
  • В цей день варто помолитися за зцілення за військових, які захищають свою землю від темних сил.
  • У цей день потрібно допомагати тим, хто знаходиться в біді.