Колишня скандальна викладачка столичного ВНЗ вербувала корегувальників

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді колишній викладачці Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Євгенії Більченко.

Нагадуємо, раніше щодо Більченко в Києві розгорівся скандал, оскільки екс викладачка називала війну в Україні “громадянською”. Також Більченко займалася підігруванням російській пропаганді, заявляючи про розгул “нацистів” в Україні і “колоніальний” статус нашої країни. Також вона висловлювала невдоволення з приводу набуття чинності норм закону про українську мову.

Як повідомляють у Офісі Генерального прокурора, Печерською окружною прокуратурою Києва повідомлено про підозру Євгенії Більченко у державній зраді та створенні на замовлення російських спецслужб мережі агентів для отримання даних про розташування ЗСУ та тероборони. Також повідомлено про підозру двом її спільникам.

За даними слідства, з лютого 2022 року Більченко, перебуваючи на території росії та, діючи на замовлення кураторів з РФ, створила та адмініструвала у месенджері «Тelegram» низку груп. У цих групах жінка вербувала громадян України для отримання від них інформації про розташування та переміщення військовослужбовців Збройних Сил України та територіальної оборони м. Києві та Київській області.

Правоохоронці зазначають, що за попередніми даними, Більченко завербувала більше 10 осіб, які, починаючи з 24 лютого 2022 року, здійснювали обходи визначених ділянок у м. Києві та Київській області та фотографували місця дислокації і пересування українських військовослужбовців, після чого ці відомості передавались кураторам з силових структур РФ.

Також, на своїй сторінці в забороненій в Україні російській соцмережі «vkontakte» та на каналі «YouTube» викладачка поширювала відео та дописи, які за своїм змістом виправдовували та визнавали правомірною збройну агресію РФ проти України. Також у цих повідомленнях вона закликала до насильницької зміни та повалення конституційного ладу й захоплення державної влади в Україні.