Як обрати ноутбук: загальні поради та на що слід звернути увагу

Друзі, ні для кого не секрет, що ноутбуки швидко витісняють із ринку портативні комп’ютери. Якщо раніше була суттєва різниця у характеристиках, то зараз цього немає. Також з ноутбука легше працювати, оскільки він портативніший. Тому все більше людей надає перевагу саме цьому гаджету. Вирішили написати кілька порад, як обрати ноутбук.

Як вибирати ноутбук

Більшість покупців сподіваються на компетентність продавця, що він проконсультує та підкаже, яку модель краще вибрати. Ось тільки не завжди надається кваліфікована допомога. Щоб купити ноутбук, рекомендуємо керуватися такими критеріями та параметрами:

  • виробник;
  • екран;
  • оперативна пам’ять;
  • накопичувач;
  • автономність;
  • відеокарта;
  • роз’єми.

Сьогодні якісні моделі ноутбуків пропонують кілька десятків виробників. Серед них зустрічаються як відомі бренди, які давно працюють на ринку, так і новачки, чия продукція тільки з’явилася. Ламаються гаджети усіх виробників, але вироби провідних компаній демонструють високу надійність. Крім того, вони забезпечують комплексне обслуговування.

Екран та ключові його характеристики

Для багатьох потенційних покупців ноутбуків розмір екрану є ключовим критерієм. Радимо обрати золоту середину. Розмір екрана варіюється від 10 до 17 дюймів. Зустрічаються варіанти і з більшою діагоналлю екрана, але вони надто потужні та важкі.

Підсумковий вибір діагоналі екрану залежить від цілей. Якщо пристрій купується для навчання та роботи, тоді цілком достатньо буде 15 дюймів.

На якість картинки істотно впливають тип матриці і роздільна здатність. Матриці класу IPS, SVA, IGZO є найбільш сучасними. Вони мають мінімум недоліків. Роздільна здатність залежить від розмірів екрана.

w 1500h 1500r insideimdt
15 дюймовий ноутбук ACER Aspire 5 A515-56

Ще кілька важливих моментів

Час автономної роботи – умовне значення. Цифра, яка вказується виробником, досить опосередкована. Наприклад, можна зустріти ноутбуки, які здатні працювати до 9 годин в автономному режимі. Насправді багато залежить від умов експлуатації. Робота з важкими програмами, підключення до інтернету, ігри – це все істотно збільшує витрату енергії, що споживається.

Об’єм оперативної пам’яті істотно впливає на продуктивність пристрою. Чим більше тим краще. Згідно з поточними реаліями, мінімальна кількість становить 4 ГБ.

Вбудовані накопичувачі розрізняються не лише за технологією виготовлення, а й за обсягом. Мінімальний обсяг складає 250 ГБ, максимальний понад 1 Тб. Якщо плануєте зберігати багато контенту, відео та фотоматеріалів, то заощаджувати не варто. Також не забуваємо про роз’єми. Їх має бути багато та різного призначення. У такому разі не виникне проблем із підключенням різних пристроїв.

Резюмуєчи, можемо сказати, що ми розповіли про основні параметри на які слід звернути увагу при виборі ноутбуки, однак вони і є вирішальними при покупці.