13 вересня велике християнське свято – день покладання пояса Божої Матері. В цей день моляться і просять захисту

13 вересня – покладення пояса Пресвятої Богородиці.

Відомо, що Пресвята Богородиця Марія Сама виплела Свій пояс із верблюжої шерсті та передала його Апостолу Томі, коли возносилася на Небеса. Цим потішила його, бо ж він запізнився на її Успіння. Оскільки мощей Пресвятої Богородиці немає, бо Вона, згідно церковного передання, взята до Неба всеціло, то пояс, як і її риза, – залишилися нам на згадку про Неї та як доказ того, що Вона жила на землі.

Це свято започаткували у 12 столітті та відзначають і тепер.

Довгий час апостоли переховували пояс та все ж таки передали його у християнський храм Константинополя, де Діва Марія тримала свій омофор над парафіянами. Перше Покладання чесного пояса відбулося у 4 столітті під час правління Аркадія, а друге у 9 столітті за Лева Мудрого.

Пояс володіє чудотворною силою та виганяє злих духів з людини. Ним врятували константинопольську імператрицю Зою від одержимості й в подяку, вона прикрасила пояс Діви Марії золотими нитками.

Як пам’ять про цю подію у Церкві встановили свято Покладення пояса Пресвятої Богородиці. Й, зокрема, з такою метою, щоби укріпити у християн віру й уповання на Боже прощення й милосердя, на те, що лише всемогутній, преблагий і люблячий все Своє створіння Господь здатен і бажає поблагословити й звільнити всіх людей, що терплять і страждають від різних та всіляких бід і нещасть, труднощів та проблем, немочей, нестач і хвороб.

У 14 столітті, чесний пояс передали у Ватопедський монастир на горі Афон. Потім його розділили на три рівні частини та відправили дві з них у Грузію й Німеччину. На сьогоднішній день у Львові в соборі святого Юрія зберігається частинка реліквії. Кожного року 13 вересня, вона виставляється у мощовику для поклоніння.

Молитва до Матері Божої

Матінко Божа, Богородице Діво, Надіє і Заступнице наша, Царице Неба і землі!
Під Твою милість прибігаємо! Спаси нас! Покрий Своїм всечесним Омофором і збережи Україну нашу, охорони народ наш! Захисти від усіх ворогів видимих і невидимих! Відверни лихо, що прийшло до нас, пом‘якши серця людей і врозуми тих, що мають злі наміри проти нас. Зупини всяке зло, не дай погубити людей Твоїх! Умоли Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, щоб простив нам гріхи наші і помилував нас! Каємося у гріхах своїх і смиренно зі сльозами благаємо, щоб дарував нам перемогу над ворогом, мир і благоденство народу нашому, зберіг єдиною, вільною і неподільною Державу нашу Україну, подав мудрість правителям нашим, силу і міцність воїнам-захисникам Батьківщини нашої.
Дай нам, Господи, мирно жити на нашій рідній землі! Розбудовувати у вірі, єдності і силі Державу нашу Україну, примножувати добро, любов і милосердя у серцях наших і в усьому світі. І повсякчас славити Тебе, Милосердного і Всемогутнього Бога і Творця нашого, разом з Пресвятою Владичицею нашою Богородицею, навіки віків. Амінь!