“Я гнив повністю”: звільнений з полону Михайло Діанов розповів про звірства окупантів

Звільнений з російського полону морських піхотинець Михайло Діанов розповів про знущання окупантів. Мішаня, а саме такий позивний у воїна, зазначив, що росіяни поводилися з полоненими з “Азовсталі” як з тваринами –  роздягали, били, та принижували.

Про це звільнений з полону Михайло Діанов розповів в інтерв’ю Sky News.

Військовий був одним з тих, хто виконав наказ Міністра оборони України і до кінця тримав оборону “Азовсталі” в Маріуполі. У вересні Мішаня повернувся додому – у складі групи з 215 осіб, яких вдалося повернути України під час останнього обміну полоненими.

1663937255 4016
Михайло Діанов після звільнення з полону / t.me/polkazov

Також, військовий був одним з тих кого окупанти тримали в колонії в Оленівці. У яку ж самі росіяни завдали удару. Своє перебування там він порівнює з концтабором. А самі наглядачі колонії садисти, які отримують задоволення від страждань військовополонених.

Діанов розповів, що до обміну з Оленівки його вивозили лише раз, щоб зняти апарат зовнішньої фіксації.

“Мені апарат знімали плоскогубцями, без наркозу. “Ти ж морпіх, давай, терпи!” Один тримав за плече, а другий знімав мені апарат. Терпів, де я мав дітися. Його треба було знімати. Кістка була цим апаратом пошкоджена капітально, я гнив повністю”, – розповідає він у інтерв’юканалу “1+1”.

SSU report on liberation of the defenders of Azovstal 2022.09.21 05
Звільнений з полоду морпіх Михайло Діанов

Також військовий зазначив, що на прийом їжі окупанти давали всього 30 секунд.

“Вони поводилися з нами, як з тваринами. Їсти було неможливо. На їжу давали 30 секунд. За 30 секунд треба було з’їсти все, що можна. Хліб був навмисне дуже жорсткий, хлопці, яким вибили зуби, не встигли поїсти. Це було 30 секунд, а потім ти повинен був зупинитися. Потім ти мав відразу встати і бігти. Так було весь час”, – зазначає Діанов.

Після чотирьох місяців перебування у полоні росіян змінили боєць схуд на 40 кг, а його стан здоров’я значно погіршився.

Зараз Михайло мріє про риболовлю і про те, як працюватиме, відкриє свою майстерню з металу. Він впевнений, що йому обов’язково відновлять руку і він знову гратиме на музичних інструментах. У мирному житті він був музикантом, у Тернополі мав свій гурт і найбільше любив грати на бас-гітарі.