Екс-прем’єр Італії та кум Андрія Шевченка заявив, що Зеленський винен у війні в Україні: деталі скандалу

Колишній багаторічний прем’єр-міністр Італії та кум відомого українського футболіста і тренера Андрія Шевченка Сільвіо Берлусконі  заявив, що президент Володимир Зеленський винен у війні росії проти України та спробував виправдати російського диктатора володимира путіна, який веде війну на знищення українського народу.

Відповідний аудіозапис із виступом політика на зборах його партії «Forza Italia» опублікувало видання «LaPresse».

На опублікованому аудіозаписі Берлусконі спершу викладає свою версію того, як почалася війна України з росією у 2014 році.

«Справа була така: у 2014 році в Мінську між Україною і двома новоутвореними республіками Донбасу було підписано мирну угоду, коли ніхто не нападає один на одного. Україна через рік кидає цей договір до біса і починає атакувати кордони двох республік. Обидві республіки зазнали втрат серед військовослужбовців, які сягнули, як мені сказали, 5–6–7 тисяч загиблих», — сказав він.

Далі політик стверджує, що після приходу до влади Володимир Зеленський «потроює атаки на дві республіки», що змушує ватажків терористичних «ЛДНР» звернутися до владіміра путіна.

«Він проти будь-якої ініціативи, він чинить опір, на нього чиниться шалений тиск з боку всієї росії. І він вирішує вигадати спецоперацію: війська повинні були увійти в Україну, за тиждень дійти до Києва, скинути чинну владу, Зеленського і так далі, і поставити вже обрану українською меншістю владу з порядних, розсудливих людей, ще за тиждень повернутися назад», — каже експрем’єр Італії.

Далі Берлусконі говорить про «непередбачуваний опір з боку українців, які з третього дня почали отримувати гроші і зброю із Заходу». «І війна з двотижневої операції перетворилася на двохсотлітню війну. Отже, такою і є ситуація з війною в Україні», — підсумовує він.

Окремо політик критикує лідерів Європи і США, які не є «справжніми лідерами», на відміну від нього, і закликає до «сильного втручання» у війну в Україні.

Італійська правляча партія розкритикувала Берлусконі

Лідерка партії «Брати Італії» Джорджа Мелоні, яка після перемоги на виборах має посісти крісло прем’єр-міністерки, прокоментувала слова Берлусконі так:

«Італія повністю і з високо піднятою головою є частиною Європи та Атлантичного Альянсу. Той, хто не згоден з цим наріжним каменем, не зможе бути частиною влади. Італія з нами в уряді ніколи не буде слабкою ланкою на Заході, ненадійною країною, яка так подобається багатьом нашим недоброзичливцям».

Також, це не перша скандальна заява Берлусконі, присвячена вторгненню росії в Україну. Виступаючи в ефірі телеканалу «Rai» напередодні виборів, Берлусконі, відомий дружбою з президентом РФ, сказав, що до війни проти України «путіна підштовхнув російський народ, партія, його міністри», а метою вторгнення було начебто утворити в Києві уряд «гідних людей».

Зазначимо, сам Андрій Шевченко засуджує вторгення Росії і Україні та дуже багато допомогає українській армії, за його ініціативи зібрано вже сотні мільйонів гривень допомоги для українського народу.