“Історичне рішення”: комітет у закордонних справах парламенту Чехії визнав російський режим терористичним

Сьогоднішній день, 3 листопада можна вважати історичним в розрізі тісної дружби народів Чехії і України. 

Так, комітет у закордонних справах Палати депутатів парламенту Чехії ухвалив резолюцію про визнання російського режиму терористичним. Про це інформує авторитетне чеське видання Ceske Noviny.

“Комітет у закордонних справах визначає нинішній російський режим як терористичний відповідно до резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи”, – йдеться у резолюції.

За резолюцію проголосували 12 з 14 депутатів, які входять до складу комітету. Депутати засудили агресію Росії в Україні та, зокрема, напади на мирне населення, цивільні об’єкти та ключові об’єкти інфраструктури.

Росіяни цинічно знущували цивільну інфраструктуру в Україні

Вони відзначили, що основною метою останньої хвилі атак були урядові установи та об’єкти енергетичної інфраструктури на значній частині території України, жертвами яких стали десятки цивільних осіб. За словами депутатів, обстріли призвели до скорочення або припинення енерго-, водо- та теплопостачання у кількох регіонах та поставили під загрозу життя цивільного населення.

“Обстріли та розміщення військових підрозділів на території Запорізької атомної електростанції є загрозою для мирного населення не лише на території України. Прямі або непрямі погрози застосувати ядерну зброю, а також неправдиві та безпідставні звинувачення України у плануванні використання зброї масового знищення є небезпечною ескалацією напруженості та загрозою європейській безпеці”, – йдеться у резолюції.

У резолюції комітет також зазначає, що дії російських військ та інших збройних формувань, створених за підтримки російської влади, на думку євродепутатів, відповідають ознакам воєнних злочинів та злочинів проти людяності і винні мають бути покарані.

Комітет також підтримує зусилля міністра закордонних справ Яна Ліпавського щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії, а також розслідування Міжнародним кримінальним судом, що призведе до переслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Щиро дякуємо чехам за підтримку! Разом переможемо!