25 листопада вшановують священомученника Йосафата, в цей день варто прочитати молитву то попросити спасіння для себе і рідних

25 листопада християни вшановують святого священомученника Йосафата.

Святий Йосафат – визначний син волинської землі, один із натхненних праведників і святих українського народу й Христової Церкви, за єдність якої –  так, як він цю єдність уявляв і за неї самозречено боровся, – пролив свою кров і віддав життя.

Святий Йосафат — це перший український святий, якого канонізувала Католицька Церква. Завдяки йому відбулось дуже багато чудесних на­вернень і чудесних оздо­ровлень, а саме: повернення зору незрячим, виліковуван­ня недуги серця, паралічу чи рятування з різних не­безпек. Усе те перевірила Церква і підтверджено при­сягою тими, хто ті чудеса на собі відчув або був свідком-очевидцем. Сповідник свя­того Йосафата о. Геннадій Хмельницький у 1628 році згадує: “До його гробу при­ходять звідусіль, усі призивають його заступництва, і через нього діються великі ласки й чуда”.

Молитва до св. Йосафата (Кунцевича)

Великий мученику Христовий, Йосафате, чудовий взоре християнської досконалості і непереможний апостоле з’єднання Церков! Ти з любові до Бога не відказався ні від яких праць і трудів, і навіть радо пролляв кров і віддав своє життя. Благаємо тебе, святий покровителю й отче, заступайся за нас і випроси нам непохитності у святій вірі й ревності за спасіння наших власних душ, душ наших родин, знайомих і всіх людей.
Святий сященномученику Йосафате, згадай, що ти брат наш із крові й кості, тому заступайся в Бога за народ, з якого ти вийшов. Вчини, наш святий покровителю, своїми могутніми молитвами, щоб у всьому українському народі настала єдність у святій вірі, щоб усі стали дітьми одної Христової Церкви та щоб наш народ, збагачений дочасним й вічним благословенням, прославляв Бога, Який нагородив тебе нев’янучим вінком слави у Своєму Небесному Царстві, Якому належить слава, честь і поклін. Отцю і Сину і Святому Духові, нині і повсяк час, і на віки вічні. Амінь.