Переваги та недоліки масляних обігрівачів

Сучасний масляний обігрівач зовні нагадує звичайну чавунну батарею. Він має просту конструкцію та принцип дії. Всередині металевого корпусу встановлений нагрівальний елемент (ТЕН), а пустоти наповнені мінеральним мастилом. Після ввімкнення пристрою ТЕН нагріває масло, яке своєю чергою нагріває металевий корпус. Від останнього тепло передається в простір навколо обігрівача.

Які тут є переваги та недоліки

Попри древність технології такі прилади залишаються популярними. Причина в їхній ефективності та наявності таких переваг:

  1. Безпечність використання. Нагрівальний елемент ізольований, тому не торкається ні до яких сторонніх предметів. Сам корпус нагрівається приблизно до 60 градусів. Тому тут відсутній ризик пожежної небезпеки. Єдине, що нагрівач, який працює на високій потужності, достатньо гарячий, тому до нього краще не торкатися, щоб не обпектися.
  2. Безшумність. При роботі відсутні будь-які звуки, тому його можна використовувати вночі, поки всі сплять.
  3. Довгий термін служби. Якщо ви вирішили купити масляний обігрівач, будьте певні, що він служитиме вам довго. Такі пристрої розраховані на 10–15 років роботи.
  4. Наявність регулятора температури та термостата. Завдяки цьому ви зможете виставити потрібну потужність роботи для комфортного мікроклімату в приміщенні.

Також до переваг масляних обігрівачів можна віднести те, що вони не спалюють пил та кисень, тому проблем зі знаходженням в кімнаті, де працює такий прилад, у вас не буде.

На жаль не обійшлося і без недоліків. До них належать:

  1. Габарити та вага. Через це може виникати деякий дискомфорт при використанні обігрівача в невеликих кімнатах. Такі пристрої, на відміну від конвекторів і керамічних обігрівачів, не можна прикріпити до стіни.
  2. Повільний нагрів. Спочатку потрібно, щоб ТЕН розігрів масло, а потім, щоб масло розігріло корпус. Тільки після цього тепло передаватиметься в навколишній простір. Загалом, щоб температура в кімнаті стала комфортною, потрібно не менше 30 хвилин.
  3. Високе енергоспоживання. Споживана потужність масляних обігрівачів різних моделей знаходиться в рамках 1000 і 3000 Вт. Це значно більше, ніж в керамічних аналогів, які споживають в середньому від 400 до 1500 Вт.

Також потрібно розуміти, що, оскільки прилад працює за принципом звичайної батареї, він нагріватиме повітря нерівномірно. Тому можливо його доведеться переміщувати по кімнаті.

Чим відрізняються масляні обігрівачі

Головними відмінностями, які впливають на ефективність обігріву та комфорт користувачів є:

  • споживана потужність;
  • кількість секцій.

Від цих двох параметрів залежить загальна продуктивність та, відповідно, площа приміщення, яку прилад може обігріти. До речі, при виборі моделі в інтернет-магазині ви можете відразу вказати в критеріях пошуку площу кімнати, для якої купуєте обігрівач.

Також в асортименті є моделі, що додатково оснащуються тепловентиляторами. Вони обігрівають кімнату швидше та більш рівномірно шляхом примусового переміщення теплого повітря.