Росіянин, засуджений за вбивство 8 товаришів по службі попросився до ПВК «Вагнер»

Засуджений до 24,5 років колонії за розстріл товаришів по службі у 2019 році в Забайкальському краї Раміль Шамсутдінов попросився приєднатися до ПВК «Вагнер» для участі у війні в Україні.

Про це пише Telegram-канал Baza. За інформацією каналу, йому нібито відмовили, хоча інші ув’язнені вирушили до зони бойових дій в Україні.

Baza пише, що засуджений зголосився добровольцем для участі у війні в Україні після того, як ІК-2 відвідали представники ПВК «Вагнер». Канал зазначає, що Шамсутдінова додали до списків охочих, однак коли представники «Вагнера» приїхали вдруге до колонії, Шамсутдінову нібито відмовили.

Представники ПВК, як повідомляє Baza, заявили, що «народу вже й так багато» і Шамсутдінов поки що не потрібний. Проте інші добровольці, які відбували термін у цій колонії, все ж таки поїхали на війну в Україну.

Шамсутдінова заарештували за підозрою у розстрілі товаришів по службі при здачі варти в закритому селищі Гірничий у Забайкальському краї 25 жовтня 2019 року. Від його рук загинули вісім товаришів по службі, двоє зазнали поранень. За даними сторони захисту, інцидент став реакцією строковика на психологічне та фізичне насильство, якому він зазнав у віддаленій військовій частині.

Того дня Шамсутдінов узяв зброю та вистрілив у капітана. Після цього інші військові лягли на підлогу, але зловмисник почав стріляти по них. Після атаки стрілець намагався втекти з місця НП, проте його вдалося затримати. На допиті військовослужбовець заявив, що не шкодує про вчинене.