Європейський парламент визнав Голодомор в Україні геноцидом нашого народу

Європарламент проголосував за резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу. «За» — 507 євродепутатів, 12 — «проти».

Як повідомляється у прес-службі Європарламенту, депутати висловлюють жаль, що через 90 років після Голодомору Росія знову вчиняє жахливі злочини в Україні.

У резолюції, прийнятій у четвер, Європейський парламент визнає геноцидом голод, заподіяний радянським режимом в Україні в 1932-1933 роках, відомий як Голодомор. Євродепутати рішуче засуджують ці дії, які призвели до загибелі мільйонів українців, і закликають усі країни та організації, які ще не зробили цього, наслідувати їхній приклад і визнати це геноцидом.

Минуле пов’язує з сьогоденням

Європарламент заявляє, що відбілювання та прославляння тоталітарного радянського режиму та відродження культу радянського диктатора Йосипа Сталіна призвели до того, що Росія сьогодні є державним спонсором тероризму. Євродепутати також засуджують жахливі злочини Росії, які знову здійснюються проти українського народу, такі як цілеспрямоване знищення цивільної енергетичної інфраструктури України взимку.

Посилаючись на радянські часи, резолюція звинувачує нинішній російський режим у порушенні суверенітету та територіальної цілісності України, прагненні ліквідувати Україну як національну державу та знищити ідентичність і культуру її народу. Він також засуджує той факт, що триваюча війна спричинила глобальну продовольчу кризу, коли Росія руйнує та грабує українські зернові склади та продовжує ускладнювати експорт українського зерна до найбільш знедолених країн світу.

Крім того, євродепутати хочуть, щоб ЄС і треті країни підвищили обізнаність про події Голодомору та інші злочини, вчинені радянським тоталітарним режимом. Засуджуючи нинішній російський режим за маніпулювання історичною пам’яттю з метою власного виживання, парламент закликає Російську Федерацію, як основного правонаступника Радянського Союзу, вибачитися за ці злочини.