У Празі поліція затримала організатора проросійських мітингів: деталі

Чеська поліція затримала у Празі Ладислава Врабела – лідера громадського руху «Чехія на першому місці» (Česká republika na 1. místě) та організатора гучних масових проросійських мітингів. Поліція підозрює його у поширенні свідомо неправдивої інформації, яка може спричинити суспільну паніку.

Затримання відбулося після суботнього антиурядового мітингу, який 46-річний Врабел організував на Вацлавській площі у центрі Праги. Активіста доставили у дільницю та після допиту відпустили.

Правоохоронці перевіряють інцидент від 28 листопада, коли Врабел під час стріму у соцмережах заявив, що Чехія збирається атакувати Росію ракетами з ядерними боєголовками.

«Сьогодні під час маршу молодик вилив на мене ззаду десять літрів синьої та жовтої фарби. Друг упіймав злочинця, і ми викликали поліцію. Але поліцейські відтягли мого друга від злочинця і дозволили нападнику втекти. Потім, приблизно через півтори години, до мене прийшли троє поліцейських у цивільному, заарештували мене і відвезли до поліцейської дільниці. Прибулий адвокат Радек Сухи назвав моє затримання незаконним і сказав, що подасть скаргу на поліцію та прокуратуру. Поліція врешті-решт відпустила мене, але я був готовий до того, що мене заарештують і затримають», – написав Врабел після виходу з поліцейської дільниці.

Нагадаємо, минулої осені рух «Чехія на першому місці» провів три масові мітинги на Вацлавській площі Праги та один перед будівлею “Чеського телебачення”. На одній із акцій увагу до себе привернули дві жінки, які прийшли у футболках із портретом Володимира Путіна і відкрито заявили, що підтримують його політику. Рух виступає за відставку чеського уряду, припинення військової допомоги Україні та налагодження відносин із Росією для закупівлі дешевого газу.

[an error occurred while processing the directive]