Біля «Буковеля» планують звести ще два масштабні курорти

Відповідні два нових курорти охоплюватимуть площу 1400 га та розраховані на 25 тисяч відвідувачів одночасно.

Власники відомого курорту «Буковель» планують збудувати два нові курорти у Карпатах – у Івано-Франківській та Закарпатській областях. Курорти будуть розташовані поруч із «Буковелем» та стануть фактично його продовженням.

Про це повідомила ініціатива Free Svydovets, яка відстоює збереження гірського масиву Свидовця, де вже кілька років також намагаються збудувати курорт.

Мова йде про зведення двох курортів «Бистриця» та «Турбат», що будуть розташовані поруч із «Буковелем» та анонсованим ще у 2016 році курортом «Свидовець», справа щодо будівництва якого перебуває в суді. За даними ініціативи Free Svydovets, наприкінці 2022 року ТОВ «Буковель» звернулося до двох сільрад Івано-Франківської та Закарпатської областей за дозвільними документами на будівництво нових курортів.

У 2021 році ТОВ «Буковель» звернулося до Поляницької сільради у Івано-Франківській області за розроблення детального плану території в селі Бистриця для будівництва курорту. У грудні 2022 року сільрада дозволила виконкому розробити проект внесення змін до генеральних планів Бистриці та Поляниці для будівництва нового рекреаційного комплексу.

Крім цього, Усть-Чорнянська селищна рада на Закарпатті на звернення ТОВ «Буковель» також дозволила місцевому виконкому розробити проект внесення змін до генерального плану села Лопухів для будівництва нового курорту.

Активісти зазначають, що загалом нові курорти мають займати 1400 га та розраховані на 25 тисяч відвідувачів одночасно. На курортах планують збудувати понад 200 км лижних трас та 28 підйомників. Під час будівництва, зазначають екоактивісти, знищать чи пошкодять близько 3 тис. га лісів, лук та річок.

«За наявними картами, забудова, лижні траси та підйомники пройдуть по заповідних територіях, оселищах численних червонокнижних рослин та тварин, унікальних гірських озерах Свидовця і так далі», – йдеться в повідомленні Free Svydovets.