Ще на 30% подорожчає точно: ціни популярних продуктів б’ють рекорди, до чого готуватися

В Україні дорожчають деякі категорії продуктів. Зокрема, вартість цибулі в Україні б’є рекорди і це не межа. Вартість цього овочів може ще підвищиться на 30% до травня 2023 року, припускає аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопко в ефірі телемарафону .

За його словами, ціна на цибулю зростає навіть незважаючи на те, що її імпорт у лютому зріс у 2,5 рази порівняно із січнем.

“Зараз цибуля від 52 до 58 грн/кг. Тож, я думаю, десь ще на 30% зростання цін на цю продукцію буде на початок травня точно“, – повідомив Гопка.

Відпускні ціни на цибулю сьогодні вже озвучуються в межах 42-47 грн/кг ($1,15-1,29/кг), що в середньому на 18% дорожче за тиждень раніше.

Нині ціна на цибулю в Україні в середньому вже в 4 рази вища, ніж торік у цей же час.

Ще один популярний овоч, який б’є рекорди з подорожчання — морква. Цей овоч теж продовжує зростати у ціні з початку року.

Ціни на моркву встановлені на рівні 25-35 грн/кг (0,68-0,96 доларів). Вартість в середньому на 25% дорожча за показники минулого тижня. Наразі морква в країні коштує в середньому у 2,8 раза більше, ніж у 2022 році у цей період.

Значна частина (зерна, овочів та фруктів) буде імпортуватися. Якщо ж імпортуватимемо і попит буде більше пропозиції – це може призвести до подорожчання“, – пояснюють аналітики, чому ціни продовжуватимуть зростати.