Папа Римський назвав війну в Україні світовою і підтвердив готовність зустрітися з Путіним

Папа Римський Франциск в інтерв’ю для Італійсько-швейцарського радіо і телебачення знову заявив про готовність говорити з президентом РФ Володимиром Путіним про війну в Україні. Також Франциск сказав, що зараз в Україні іде світова війна.

Розмова з Понтифіком вийде в ефір напередодні десятої річниці понтифікату Папи Римського, у неділю, 12 березня, інформують Vatican News, передає Суспільне.

Відповідаючи на питання журналіста, що би Папа сьогодні сказав Путіну, Франциск сказав, що говорив би з ним так само чітко, як говорить на публіці.

“Він освічена людина. На другий день війни я пішов до російського посольства при Святому Престолі, щоб сказати, що готовий поїхати до Москви, якщо Путін дасть мені вікно для переговорів. Лавров написав мені, що дякую, але зараз не час. Путін знає, що я доступний”, — сказав Папа Римський.

Він також сказав, що війна в Україні підживлюється “імперськими інтересами не лише Російської імперії, а й інших імперій”.

“Але там є імперські інтереси, не тільки Російської імперії, але й інших імперій. Для імперії характерно ставити нації на друге місце”, — сказав Папа Римський.

Він назвав нинішню війну в Україні — світовою.

“За трохи більше ніж сто років було три світові війни: 14-18, 39-45 років і ця, яка є світовою війною. Вона почалася по крихтах, а тепер ніхто не може сказати, що вона не є світовою”, — сказав Франциск.

За словами Понтифіка, всі великі держави втягнуті в неї.

“Поле бою — це Україна. Там воюють усі. Це наштовхує на думку про індустрію озброєнь. Один експерт сказав мені: якщо протягом одного року не виробляти зброю, то проблема голоду у світі буде вирішена. Це ринок. Ведеться війна, продається стара зброя, випробовується нова”, — додав Франциск.