23 березня – День пам’яті cвятої Василини

23 березня вшановують пам’ять коринфських мучеників та мучениць, а також святу Василину, яка жила у IV столітті.

На це православне свято люди згадують святу Василину, яка була серед коринфських мучеників. На честь її названо цей день. Щоб зрозуміти, яке сьогодні свято, слід звернутися до історії.

Історія життя мучениці Василини

У III столітті, в часи гонінь на християн за язичника-правителя Декії, до Коринфу прибув воєначальник Ясон. На нього було покладено місію з винищення християн. Йому доповіли, що неподалік міста в пустелі живе християнин Кодрат, і до нього приходить багато народу, щоб послухати його промови. Серед них була дев’ятирічна Василина.

Усіх їх заарештували та доставили на суд. Віруючих катували. Після спроб змусити людей зректися Христа і визнати ідолів істинними богами, мучеників наказали кинути на поживу диким звірам. Але тварини навіть не наблизилися до нещасних. За це їх засудили до страти. Багато християн з того міста були вражені хоробрістю мучеників на чолі з Кодратом і разом із ними добровільно прийняли смерть.

Що не можна робити 23 березня

  • У це церковне свято не можна лаяти дітей на ніч;
  • Не можна працювати на землі та садити дерева;
  • Заборонено робити покупки, а також збиратися компанією за пишним столом та об’їдатися;

Прикмети та традиції

Головна народна прикмета цього церковного свята: намагайтеся не розлити напій у цей день. Якщо це станеться, успіх втече з дому разом із весняними водами і може вже не повернутися.

Повернення журавлів додому в цей день – до теплої весни. Приліт шпаків з півдня – до швидкого танення снігу.

23 березня потрібно було побувати в храмі, щоб поставити свічку у пам’ять святої Василини і помолитися за здоров’я родичів. Стоячи біля ікони святої Василини, яка, будучи дитиною, отримала від Всевишнього дар чудотворення, її просять про одужання людей, які перенесли тяжкі хвороби. Свята Василина також допомагає у вихованні дітей.

23 березня

Вам буде цікаво: 2-річний хлопчик почув у магазині гімн України і розчулив мережу (відео).