Як виростити смачні огірки на підвіконні – це може зробити кожен, спробуйте і ви

Настала весна і вже швидше хочеться скуштувати свіжих овочів, але в теплиці чи городі садити їх ще рано. Виявляється, можна зібрати врожай, не виходячи із дому.

Чому саме огірки варто вирощувати навіть удома? Тому що від них є величезна користь організму. Якщо людина з’їдатиме хоча б один огірок на день, то вона отримуватиме добову норму вітаміну K, калію, магнію та марганцю. Адже в цьому овочі міститься білки, жири та вуглеводи – найнеобхідні для щоденного функціонування.

В огірках також міститься ще одна особлива речовина – лігнани. Вона може знизити ризик серцево-судинних захворювань та запобігти раку. Оскільки цей овоч складається з води (на один огірок доводиться 115 г рідкої речовини), його радять їсти влітку. Він запобігає зневодненню організму, огірком навіть можна вгамувати спрагу! (Читайте також, Як вирощувати полуницю на підвіконнику – ви здивуєтеся як це просто).

То як же виростити цей чудо-овоч на підвіконні? Все просто! Вам знадобляться: ґрунт, великий горщик, велике підвіконня з гарним освітленням, насіння огірків та сприятлива температура.

Яким має бути підвіконня

Важливо мати гарне освітлення, особливо подбайте про це взимку. Можна придбати лампи – не важливо звичайні або фіто. Це допоможе огіркам більше часу перебувати на світлі.

Жодного протягу! Інакше проходитиме холодне повітря до рослин — це може занапастити майбутні стиглі огірочки. Тому заблокуйте всі отвори у вікнах – це можна зробити рідким пластиком або силіконовим герметиком.

Огірки

Як підготувати грунт

Можна купити готовий грунт у магазині, для садівництва. Грунт можна навіть підготувати самому. Він буде легким та родючим, проте кислотність не повинна перевищувати 6,8 pH.

Вам потрібен родючий грунт, торф та перегній. Всі наведені інгредієнти перемішуємо і розбавляємо трохи піском. Грунт перед процедурою слід обробити: можна марганцівкою чи поставити землю у піч на 100 градусів.

Не забуваймо удобрити субстрат. Потрібна буде суміш із сечовини, нітрофоска та золи. Одна столова ложка, одна чайна ложка та 200 грамів відповідно вистачить на відро субстрату. Для одного куща потрібно шість літрів грунту.

Огірки

Якою має бути температура

Для огірків ідеальна температура – від 22 до 25 градусів вдень, а ввечері – від 18 до 20. Не допускайте показників нижче 18, інакше овоч перестане рости і згодом зовсім загине.

Як обробити насіння

Перш ніж це робити, зверніть увагу на колір насіння. Якщо білі — на них тільки очікує обробка, якщо кольорові — вони вже готові.

Для обробки потрібно залити насіння розчином марганцівки і через 30 хвилин викинути ті, що спливли на поверхню. Насіння, що залишилося, викласти на марлю на два дні, дати їм висохнути.

Огірки

Як посадити насіння

Можете відразу посадити огірки на місце, після цього накрийте горщик прозорою плівкою. Поливайте насіння регулярно та помірно. Не можна залишати грунт ні надто сухим, ні надто сирим. Майбутні огірочки можна удобрити за бажанням: або спеціальною сумішшю, або сечовиною.

Залишається лише чекати. Впевнені, що ви зробили все правильно, і незабаром отримаєте багатий урожай.