Підказка від таролога: 6 причин, чому вам постійно не вистачає грошей, як це виправити?

Буває, що працюєш на зношування, а грошей все одно мало. Або вони приходять легко, але начебто витікають крізь пальці, і знову з’являється відчуття нестачі. Знайомо?

Чому ваші зусилля не повертаються у вигляді достатньої суми, та як виправити ситуацію, розповіла таролог Вікторія Ахмедянова.

Що таке гроші?

Гроші – це матеріалізована енергія. У кожному вона закладена від народження, але її обсяг змінюється залежно від того, як людина живе та дивиться на світ.

Кількість грошей у вашому житті – це еквівалент того, наскільки якісна ваша грошова енергія, наскільки вона пророблена, наскільки широким є її потік і який бекграунд стоїть за вами. (Читайте також, Чому жінки після розлучення виглядають краще).

Тож які ж чинники можуть вплинути на їх відсутність? Перш ніж перерахувати основні причини фінансової незадоволеності, хотілося б наголосити, що кожен випадок є унікальний. Якщо описані у статті приклади не відображають вашу ситуацію, то краще вивчити та вирішити свої складнощі індивідуально.

6 причин, чому ви заробляєте недостатньо

Навіть якщо людина, як їй здається, щиро хоче багато грошей, її підсвідомістю можуть керувати фактори, які активно гальмують досягнення цієї мети. Формуються вони, як правило, у період становлення та з особистого життєвого досвіду.

1. Настанови від батьків

 • Батьки часто казали: «Від грошей самі біди». Дитина логічно дійшла висновку, що краще їх не мати.
 • У сім’ї не було грошей, на всьому заощаджували, і це заклалося як норма.
 • Син став свідком розлучення батьків через фінансові проблеми, що призвело до негативного ставлення до статку.

Таких установок у різних варіаціях багато. Вони рано і міцно вплітаються в підсвідомість людини і заважають їй заробляти. Приємна новина в тому, що кожному під силу розкопати та замінити їх на нові. Тим самим перервати цей ланцюг, що передається з покоління до покоління.

2. Негативні установки, які ми беремо із соціуму або формуємо самі

Такі нав’язані суспільством переконання сидять у головах і псують життя багатьох людей. Вони ж породжують вторинні вигоди, якими людина пояснює собі, чому їй краще не заробляти.

«Щоб було багато грошей, треба гарувати».

— Все життя проводити на роботі? Не хочу! Значить, і не потрібне мені все це.

Всіх грошей не заробиш“.

— Все одно не зароблю. А навіщо тоді намагатись.

Великі гроші приходять нечесним шляхом“.

— А я — хороша людина, тож не можна багато заробляти.

“Я залишусь один: Якщо я розбагатію, то моє оточення не захоче зі мною спілкуватись, абож мною будуть користуватись, в кінцевому випадку я залишусь один“.

— Мені зовсім не хочеться втрачати друзів.

Щоб багато заробляти, треба бути талановитим“.

— А я звичайнісінька людина. Значить, не світить мені багатство і не варто починати.

Подібних установок дуже багато. Вони щільно вкоренилися у нашому культурному коді. А вторинні вигоди, що ними активуються, активно гальмують будь-які спроби фінансово зрости.

гроші

3. Немає розуміння, навіщо потрібні гроші

Гроші завжди надходять під запит. Хотіти 100 тисяч, не знаючи, на що вони підуть, безглуздо. Наш мозок живе за принципом заданої мети і чітко бачить тільки те, на що спрямований фокус уваги.

Наприклад, якщо сказати людині: «Вважай машини, що проїжджають», вона вважатиме на все поспіль. Якщо сказати: “Тільки червоні“, він звертатиме увагу тільки на них. Але якщо відразу запитати: «А скільки проїхало синіх?», він не зможе відповісти, бо фокусувався на іншому. Те саме з доходом.

Щоб заробляти певну суму, треба розуміти, навіщо вона потрібна. Для цього слід прорахувати свої витрати. Допустимо, ви хочете 100 тис. на місяць. На квартиру, проїзд, їжу, розваги у вас йде 40 тис. Тоді куди підуть 60? Багато хто дасть відповідь: «Відкладу! Класно, що щось залишиться». Але так не працює.

Коли ми стикаємося з невідомістю у вигляді різкої зміни рівня доходу, наш мозок зчитує цю ситуацію як небезпечну. Він ще не знає, що робити в таких випадках, і їх уникатиме, бо базова функція психіки — оберігати від небезпеки. Щоб заробити більше, мозку потрібно достеменно знати, навіщо вам ці гроші.

Гроші

4. Інфантильність

Виявляється в тому, що людина не бере відповідальності за своє життя, перекладає її на інших і звинувачує їх у своїх бідах: «У мене мало грошей, тому що бос поганий чи батьки не залишили спадщину». У людини з такою дитячою позицією і фінансова ємність, як у дитини. А в дітей немає грошей.

У такій ситуації необхідно вирощувати дорослу позицію: вчитися повністю брати на себе відповідальність за дії, вчинки та їх наслідки.

Доросла людина знає, що вона — першоджерело всього, що відбувається в його житті, як поганого, так і доброго. Тільки з такої позиції можна заробляти справді великі суми, спокійно їх витримувати та культивувати.

Гроші

5. Три шкідливі синдроми

Також заробляти заважають звичні для людини патерни поведінки. Їх багато, але ми перерахуємо найпоширеніші:

 • Синдром перфекціоніста чи відмінника

Коли людина хоче все робити настільки ідеально, що заривається у цій потребі та ніколи нічого не доводить до результату. Адже він щоразу знаходить, що можна покращити. Так зриваються дедлайни, губляться замовники та падає будь-яка енергія на здійснення будь-якої справи. Зворотний бік цього синдрому – страх зробити не ідеально, який паралізує так, що людина вибирає – не робити зовсім.

 • Синдром самозванця

Коли людині здається, що вона не заслуговує на те, що має. Все, чого він досяг, сталося з якогось вдалого, дивного збігу обставин. Начебто він просто повз нього проходив і випадково здав черговий прекрасний проект. Але найжахливіше, що знає про це неймовірне везіння тільки ця людина. Тому живе у страху, що його розкриють, лінчують і все заберуть.

 • Синдром вивченої безпорадності

Це тоді, коли людина наперед впевнена, що в неї нічого не вийде, а тому, і починати задуману справу не варто. Наприклад, якщо людині з вивченою безпорадністю потрібно потрапити на виставку у нове для неї місце, вона спробує піти. Але як тільки зрозуміє, що заблукав, здасться, бо його перша й єдина думка: «Я не знаю, де це, і нічого не можу вдіяти». Хоча може бути багато варіантів вирішення: спитати дорогу, відкрити карти, знайти дороговказ вулиці.

Гроші

Все можна змінити

Що зробити, щоб виправити ситуацію та стати на шлях до фінансового задоволення:

 • Почати відстежувати установки, які обмежують вас.
 • Вирощувати рівень норми. Розписувати конкретні цілі, вказувати, навіщо потрібні гроші, і намагатися безпечно збільшувати свою фінансову ємність. Наприклад, починати купувати речі дорожче.
 • Звернутися за допомогою до психолога.
 • Почати прокачувати у собі енергії фінансових арканів. Щоб розібратися, чого вам не вистачає і як заповнити, варто досліджувати їх докладніше.
 • Перестати боятися більше хотіти.

Бажання – це двигун нашого розвитку. Якщо ми нічого не хочемо, то грошей у нас не буде. Адже їх все одно нікуди подіти? А вони не люблять, коли їх просто збирають.

Це як перетиснути артерію. Кров накопичуватиметься і поступово загубить організм. Те саме з грошовою енергією. Не перекривайте потік. А якщо стали помічати за собою тринькання, то, можливо, ви не витримуєте той рівень доходу, до якого прийшли.