Однорічній дитині вперше в Україні пересадили шкіру від посмертного донора

У Дитячій Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова медики провели унікальну операцію 1-річній дитині від посмертного донора.

Як повідомляють у Першому МО Львова, Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Його мама – Наталя – відволіклась аби приготувати синочкові кашу. За мить почула крик, який не забуде ніколи. Малюк потягнув чайник за дріт і перелив на себе кип’яток. Дитя одразу доправили в опіковий блок нашої лікарні.

Команда медиків всю ніч намагалася стабілізувати стан однорічної дитини. І лікарям це вдалося. Однак, шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно.

шкіру
Фото: Перше медичне об’єднання Львова

“Опікові хірурги вирішують застосувати до лікування Андрійка революційний для України підхід. Пересадити малюкові шкіру від посмертного донора як це десятиліттями роблять в розвинених країнах. До цього кроку в Першому медоб’єднанні Львова готувалися кілька років. На базі одного із найбільших опікових центрів створили перший в західних регіонах України Банк шкіри. Це стало можливим в тому числі завдяки минулорічним змінам до закону про трансплантацію. Однорічний Андрійко став першим малюком, чиє лікування вдалося розпочати із застосуванням донорської шкіри. І це спрацювало”, – повідомляють у медзакладі.

шкіру
Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Дитина вже вдома. До своїх лікарів повертається лише на перев’язки. Далі – реабілітація.