5 небезпечних рослин, які не можна вирощувати вдома

Які з кімнатних рослин можуть нести для Вас небезпеку, розкажемо у цій статті.

Квіти в приміщенні очищають повітря, усувають токсини, ароматизують простір і дозволяють зняти напругу своїм зовнішнім виглядом.

Але не всі з кімнатних рослин мають цей список корисних якостей. Деякі екземпляри дуже небезпечні для людей та тварин.

Олеандр

Ароматна та чарівна рослина з ніжними рожевими квітами може здатися ідеальним доповненням в інтер’єрі. Але це лише небезпечне припущення. Запах олеандра, хоч би яким він був приємним, здатний одурманювати, викликати запаморочення і втрату концентрації.

Сік настільки отруйний, що, потрапивши у вічі, може викликати опік і сліпоту. Його потрібно якнайдалі тримати від тварин, дітей, а пересадку і догляд за ним здійснювати в захисних окулярах і гумових рукавичках.

Лілія

Ніжна рослина тільки на перший погляд здається невинною. Посадивши кілька лілій у себе вдома, можна спровокувати нездужання. Справа в тому, що в нічний час квітка активно поглинає кисень, замінюючи його на вуглекислий газ.

З ранку мешканці будинку можуть відчувати головний біль, втому, слабкість. Лілію можна в такому випадку залишити на балконі, але лише за умови, що до неї не буде доступу домашнім тваринам. Рослина отруйна. Невеликий шматочок може спричинити блювання, утруднене дихання, інтоксикацію.

Філодендрон

Вічнозелений багаторічник, що налічує понад 900 різновидів по всій планеті. Він має м’ясисте велике листя незвичайної форми з червоною окантовкою, що виділяється.

Філодендрон має досить токсичний сік. Потрапляючи на слизову або шлунок тварини, він викликає набряки, печіння. Якщо сік культури у великій кількості потрапить у кров, то людина може зазнати судом, втрати свідомості на відчувати утруднене дихання.

рослин
Філодендрон

Кротон

Один з різновидів молочаю у вигляді красивого куща з яскравим різнокольоровим шкірястим листям, що віддає глянцевим блиском. Кодієум, друга назва представника молочайних, завдяки своїми зовнішніми характеристиками  він завоював велику популярність.

Однак мало хто знає, що сік цієї рослини здатний викликати сильний опік на шкірі. При тривалому та рясному контакті з кротоном людина може відчути симптоми отруєння: подразнення слизових оболонок, сльозотечу, головний біль, свербіж.

Діффенбахія

Деревце, прикрашене зеленим листям з жовтими плямами. Воно має невеликий розмір і дуже невибагливе для вирощування. Однак на цьому його позитивні риси закінчуються.

Сік рослини досить отруйний. Він може викликати свербіж, подразнення та почервоніння шкіри, отруєння у домашніх вихованців. А не контактувати з нею при обрізанні крони, догляді просто неможливо. У питанні забобонів диффенбахія теж безпечна. Вважається, що рослина провокує конфлікти у сім’ї.

рослин
Діффенбахія

Заводячи якусь з кімнатних рослин, необхідно переконатися, що вона не несе потенційної небезпеки. Перелічені кімнатні рослини можуть завдати шкоди здоров’ю, тому з ними потрібно бути дуже обережними або відмовитися від ідеї придбання.

Вам буде цікаво: Як правильно вирощувати і доглядати півонії.